Karolína Plíšková se včas probrala

Karolína Plíšková otočila v Tokiu zápas s Australankou Darjou Gavrilovovou a po výhře 4:6, 6:4, 6:4 postoupila do čtvrtfinále. V něm čtvrtá nasazená tenistka nastoupí proti Američance Alison Riskeové, které vyřadila šestou nasazenou Španělku Garbiňe Muguruzaovou.

Plíšková, která v prvním setu ztratila náskok 4:1, dokázala ve druhém srovnat, ale do rozhodující sady nevstoupila vůbec dobře. Gavrilovová se ujala vedení 4:1 a vypadalo to, že po Kristýně Plíškové vyřadí ve druhém kole i její dvojče. Světová osmička se ale zvedla a ziskem pěti gamů za sebou skóre otočila.

Stále bojovala

»Sice jsem zkazila dost snadných úderů, ale i tak jsem se na to snažila dívat pozitivně. Bojovala jsem, protože vždycky máte šanci. Věděla jsem, že když budu dobře podávat, tak na konci druhého setu moje příležitost přijde,« řekla bývalá světová jednička.

O postup do semifinále si Plíšková zahraje s Riskeovou, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace a s někdejší první hráčkou světa Muguruzaovou si poradila jednoznačně 6:1, 6:2. Plíšková má s Američankou kladnou bilanci 4:1.

První zápas od překvapivého triumfu na US Open zvládla bravurně Naomi Ósakaová. Dvacetiletá Japonka porazila ve druhém kole Slovenku Dominiku Cibulkovou 6:2, 6:1. Ve čtvrtfinále může Ósakaová hrát s Barborou Strýcovou, pokud česká tenistka postoupí přes Estonku Anett Kontaveitovou.

Bez del Potra

Argentinec Juan Martín del Potro se stejně jako před rokem omluvil z Laver Cupu. V Týmu světa ho opět nahradí americký mladík Frances Tiafoe, který za něj zaskočil už loni při premiéře soutěže v pražské O2 areně. Druhý ročník Laver Cupu se bude hrát od pátku do neděli v Chicagu. V souboji výběrů světa a Evropy se představí Srb Novak Djokovič, který loni v Praze chyběl. Vítězství obhajují Evropané, v jejichž nominaci figurují také Švýcar Roger Federer, Němec Alexander Zverev, Bulhar Grigor Dimitrov, Belgičan David Goffin a Brit Kyle Edmund. Za Tým světa budou hrát Argentinec Diego Schwartzman, Jihoafričan Kevin Anderson, Australan Nick Kyrgios a Američané John Isner, Jack Sock a Tiafoe.

Trest za domluvu

Za pohovor s Australanem Nickem Kyrgiosem během zápasu na US Open byl švédský rozhodčí Mohamed Lahyani suspendován vedením ATP na dva týdny. Kvůli nezvyklému chování na konci srpna na grandslamu v New Yorku nebude moci řídit utkání na turnajích v Pekingu ani na Masters Šanghaji, kam byl původně delegován. Lahyani sestoupil z umpiru ve druhém setu, když Kyrgios prohrával s Francouzem Pierrem-Huguesem Herbertem 4:6 a 0:3. K třiadvacetiletému Australanovi promlouval téměř minutu, aby začal hrát naplno. Kyrgios po této domluvě začal hrát jako vyměněný, druhou sadu získal v tie-breaku a další sety vyhrál 6:3 a 6:0.