Česká republika v otázkách migrace věrna Evropské unii

Sobotka, Hamáček, Poche, Petříček. Klonování představitelů ČSSD podporující migrační politiku kancléřky Merkelové pokračuje.

Stejně »úspěšně« si počíná i KDU–ČSL, která již z minulosti má zkušenosti, jak rozvířit mediálně zájem společnosti na různá témata. Vzpomeňme na pohádku v podání Daniela Hermana, kterak jeho kanadskému strýčkovi Bradymu nebylo umožněno převzít vyznamenání od prezidenta Zemana.

Nyní v dresu lidovecké strany nastupuje europoslankyně Šojdrová, aby se na konci svého mandátu v EP »zavděčila« své straně. Její požadavek – téma na přijetí padesáti sirotků ze země poznamenané sedmiletými válečnými útrapami, by dalo na oscarové filmové zpracování!

ČSSD a KDU–ČSL v minulosti mnohokrát dokázaly, že umějí nejen spolupracovat, ale i vyznávat stejné hodnoty a cíle v neprospěch zájmů naší republiky. Osobní účast mnohých členů zmíněných stran na společných setkáních sudetoněmeckého landsmanšaftu jsou toho příkladem.

Ani premiér Babiš, který se snaží vládnout svému hnutí ANO 2011 tvrdou rukou, nemá věci zdaleka pod kontrolou, jak je patrné z nedávné »vzpoury« jeho europoslanců, kteří v EP hlasovali pro zahájení řízení proti Maďarsku pro porušování pravidel EU.

Málokdo věří, že český premiér Andrej Babiš, který na první pohled bravurně umí mediálně »obhajovat« zájmy našich občanů, je ve skutečnosti v otázce migrace tak pevný a zásadový, jak se snaží nás přesvědčovat svými prohlášeními. Je pouze otázkou času, kdy oligarcha, byznysmen a »majitel« průmyslového impéria Agrofertu přistoupí na zničující politiku vůdců EU v této otázce.

Nikoho proto nemohl překvapit v podstatě totožný postoj Babiše a Hamáčka při hlasování na půdě Poslanecké sněmovny o globálním paktu OSN o migraci, kdy v úvodu ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček zdůraznil, že pakt o migraci není pro Českou republiku stejně jako pro žádnou jinou zemi závazný! Není pravda někde jinde? Proč se Česká republika v tomto případě nepřipojila k Maďarsku a USA, které se odmítly ke stanovisku připojit?

V současnosti nezvladatelný problém migrace je jedním z mnohých příkladu o nereformovatelnosti EU. Po patnácti letech členství naší země v tomto paktu je požadavek stále většího počtu občanů na referendum o vystoupení z EU oprávněný a v souladu s principy demokracie 21. století.

Miroslav KAVIJ, předseda Plzeňského KV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 36 hlasů.

Miroslav KAVIJ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


reich.mir.fan
2018-09-29 06:46
No vidíte pane Kavij ač máte ve všem zcela pravdu tak sám veliký
šéf Vojtěch Filip si s Babišem mimo oficialitu v zákulisí hezky
notuje.Toto by Vojtěchem Filipem zatracovaný Josef Skála dle mého soudu
v žádném případě nekonal.To jsme za 30 let od převratu
dopracovali.Šéf komunistů a kapitalista se poplácavají po ramenách.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.