Lenka Ingrová a Jan Navrátil.

V Hodoníně vrcholí kampaň

Své priority pro komunální volby a volební období 2018-2022 představili hodonínští komunisté v pondělí. Před pomníkem Prosincové stávky 1920 a občany města Hodonína vystoupila vedoucí kandidátka Lenka Ingrová.

KSČM bude usilovat především o realizaci práva na bydlení pro všechny generace. To, že minulé i stávající radniční koalice nevěnovaly pozornost koncepci bydlení, se pak odrazilo i na soustavném vylidňování města Hodonína. Také hodnocení úrovně žití ve městě nedopadlo pro Hodonín nejlépe, právě naopak. Z 206 hodnocených měst (s rozšířenou působností) se Hodonín umístil až na 170. místě.

I z tohoto výsledku je tedy zřejmé, že je co v životě občanů zlepšovat. Hodonínští komunisté proto již v létě sestavili dvě petice – Bydlení je právo a Za bezplatnou MHD, se kterými se chtějí zvolení zastupitelé obrátit na nově zvolené zastupitelstvo s výzvou k řešení těchto problémů. Pod první peticí je podepsáno již 720 občanů a pod druhou 683 občanů Hodonína a další i z Dubňan, Ratíškovic, Nymburka či Ostravy. V dalších vystoupeních pak jednotliví kandidáti představovali priority volebního programu KSČM – Martina Milerová v sociální oblasti, Josef Pomajbík vzal pod ochranu životní prostředí, k podpoře sportovní a zájmové činnosti dětí a mládeže se přihlásil Rostislav Blata. Jan Navrátil konfrontoval sliby některých volebních stran s realitou jejich dosavadního působení v městském zastupitelstvu. Na závěr pak Ingrová poděkovala i skupině Karel Gott revival Morava, tedy Josefu Boudovi a Radku Vernerovi, a pozvala spoluobčany k volbám slovy: »Volte KSČM - kandidátku č. 8, volte kandidátku slušných a pracovitých lidí«.

(jan, avr)

FOTO – (za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.2, celkem 16 hlasů.

(jan, avr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.