Ilustrační FOTO - Pixabay

Rusko bude testovat povrchy vozovek

Státní organizace pečující o silnice a dálnice v Rusku se chystá vytvořit na stávajících federálních trasách tři úseky pro testování nového asfaltu v různých klimatických zónách.

Jeden úsek bude na severu, v oblasti věčně zmrzlé půdy, druhý se bude nacházet ve středním klimatickém pásmu na silnici s velice intenzivním provozem a třetí úsek bude horský na jihu země, napsal list Izvestija.

Vytvoření zmíněných testovacích úseků je podle šéfa organizace Rosavtodor Romana Starovojta nezbytné k vyzkoušení, zda se při stavbách a opravě silnic vyplatí zavádět nové technologie a materiály. Využití stávajících silnic má ušetřit peníze oproti vybudování speciálních polygonů a testování v »bojových podmínkách« má také přispět k rychlejšímu uvedení poznatků do praxe. Jaké úseky se ale stanou zkušebními, ještě nebylo určeno. Pravděpodobně ale elektronické tabule budou informovat řidiče, že vjíždějí na experimentální úsek a o jeho délce. Tyto silnice mají být vybaveny snímači, přenášejícími údaje o vnitřním pnutí, deformacích, teplotě, vlhkosti.

Server Newsru.com připomněl, že původní plány Rosavtodoru na léta 2016 až 2020 počítaly právě s výstavbou specializovaných polygonů v Jakutsku, Krasnodarském kraji na jihu Ruska a v Petrohradu. Nakonec se ale vedení organizace přiklonilo k využití obyčejných silnic.

Kvalita silnic má vliv i na nehodovost. Dopravní policie podle Izvestijí zaznamenala za sedm měsíců letošního roku v Rusku více než 35 000 dopravních nehod na úsecích silnic, jejichž stav zaostává za požadovaným. A server Newsru.com připomněl, že i přes miliardové investice na letošním žebříčku kvality silnic, sestaveného experty Světového ekonomického fóra, skončilo Rusko na 114. příčce ze 137 a předstihly jej země jako Benin, Burundi, Uganda či Zambie.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.9, celkem 7 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-10-04 08:26
To si teda dali na čas.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.