Ilustrační FOTO - Pixabay

Česko-čínské fórum na Hradě

Pražský hrad bude příští týden hostit česko-čínské obchodní fórum. Bude se konat v úterý a ve středu. S účastí na galavečeru počítá i prezident Miloš Zeman.

Na obchodní fórum přijedou i zástupci čínské státní společnosti CITIC, která přebírá vládu nad firmou CEFC. Původně se mělo setkání českých a čínských podnikatelů uskutečnit už v létě, přesunuto bylo na podzim.

Většinu čínských obchodních aktivit dosud zaštiťovala v ČR společnost CEFC Europe, po potížích jejího předsedy a zároveň Zemanova poradce Jie Ťien-minga se zákony v Číně vstup do firmy oznámil CITIC. V červnu český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže majetkovou transakci posvětil. Dá se předpokládat, že během fóra nastane další posun v působení CITIC v ČR.

Pokud podle kancléře Vratislava Mynáře do ČR přijede i předseda představenstva CITIC, mohl by se setkat se Zemanem. »Pokud o schůzku požádá, tak určitě pan prezident vyhoví,« řekl. Zeman patří mezi dlouhodobé podporovatele obchodování s Čínou a čínských investic v ČR. Na začátku listopadu Zeman odcestuje na svou čtvrtou návštěvu Číny ve funkci prezidenta.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 8 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.