Vyhlašuji válku exekucím

Říká se, že intelektuálové a lepší lidi nečtou Blesk. Já jej čtu, možná nejsem intelektuál, možná taky nejsem lepší člověk. Prostě jej čtu, čtu však hlavně mezi řádky. Dnes na mě vyskočila informace, že proběhl pohřeb herce Milana Šimáčka, herce, který tak přesvědčivě hrál vojína Vatu v Černých baronech. Někdo si ten film spojuje s temnou dobou 50. let a zetěm Klementa Gottwalda, Andrejem Čepičkou. Ano, i taková doba byla, ale je však třeba se na ni dívat tehdejší optikou, optikou studené války, kdy byly na obou stranách Šumavy ostře nabité zbraně. To nebyla normální doba.

Milan Šimáček, který tak dobře hrál syna kulaka, zemřel. Poslední rozloučení se odehrálo v chrámu sv. Víta na Hradčanech. Tedy v místě, kde byla uctěna v roce 2011 i památka bývalého prezidenta Václava Havla.

Milan byl věřící člověk, byl pro církev tak důležitý, že rozloučení bylo provedeno na takovém významném místě. Informace v Blesku, že měl rakovinu jater, není podstatná, a už vůbec nejsou podstatné poznámky, že nemoc mohla být od chlastu. Byl to však člověk.

Podstatnější z mého pohledu je, že jsem se před několika dny ve stejném médiu dočetl, že jej trápily exekuce. Snad 60 tisíc. Prý se zadlužil kvůli bytu u Staroměstského náměstí, který si chtěl udržet.

Nejen mezi lékaři se říká, že stres a psychická nepohoda je startérem takovým nemocí, jako je rakovina. Poslední fotky Milana ukazují, jako fyzicky zničeného člověka, kterému bylo pouhých 56 let. Člověka zničeného, který nepřipomínal silného a vitálního Vatu. Můžeme se jen dohadovat, co se na tom podílelo více, zda záliba v alkoholu či tlak exekucí.

Já však o Šimáčkovi píši proto, že pod tlakem exekucí je přes 850 tisíc našich lidí. Lidí, kteří rovněž mohou onemocnět, a rodiny přijdou o své členy. Tohle vše je výsledek dnešní doby, doby, která nastartovala byznys s dluhy a exekucemi. To je něco, s čím se nesmířím.

Jen mě tak napadá, že ty »celebrity«, co nesly kytky Šimáčkovi-Vatovi na rakev, měly přijít dříve s otevřenou peněženkou. Tím by možná Milana pomohly zachránit.

Josef ŠVARCBEK


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 31 hlasů.

Josef ŠVARCBEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-10-10 17:22
Exekuce jsou ošemetná záležitost. Já žiji jen z důchodu ale dluhy
nemám. Souhlasím spíše se Zemanem. Ale jaká je míra zavinění,
nevím. Je-li to z nezaviněné nouze, nebo něco na ten způsob, tak mi
ty exekuce vadí, a mělo by se s nimi něco udělat. Pokud jsou důvody
jiné - tak každý je svého osudu strůjcem.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.