Komunální volby jsou za námi

Každý z nás měl možnost rozhodnout se podle svého pečlivého uvážení, zdali ti, kterým jsme dali svou důvěru, budou pracovat podle našich představ. Jestli to tak bude, je velkým otazníkem. Vznikají nové koalice, kde často vidíme staronové tváře a nezbývá než konstatovat, že mnozí z nás jsou zklamáni z výsledků těchto voleb, a to jak komunálních, tak senátních.

Zodpovědnost bychom měli hledat především sami u sebe. Sáhnout si do svědomí, zdali jsme udělali vše, co bylo v našich silách, abychom dosáhli kýženého výsledku. Komunální volby nelze dělat posledních pár dnů. Právě zde bychom se měli snažit o soustavnou práci, tak aby občané mohli ocenit naši snahu a zhodnotit po celé minulé volební období, jakých jsme dosáhli úspěchů. Tyto volby jsme si v obcích a městech řídili sami a nelze tedy z jejich výsledků obviňovat pouze vedení.

Doba se změnila. Někteří z našich voličů zestárli, přibyli mladí lidé i lidé středního věku, které rozhodně nezajímá pouze nostalgie a vzpomínání na minulost. Mnohdy jsme si málo uvědomili, že lidé žijí současností, mají reálné starosti a potřeby.

KSČM podpořila vznik vlády a také svými hlasy v Poslanecké sněmovně podpořila např. zvýšení důchodů, slevy ve veřejné dopravě, zvýšení platů ve školství a zdravotnictví a mnohé jiné body, které obsahoval náš volební program. Nelze tedy v žádném případě říci, že KSČM pro občany nic neudělala. Jednoznačné negativní hodnocení vedení od některých členů strany je irelevantní a způsobuje jediné. A to vytváření dojmu rozkolu v KSČM. Místo slovních šarvátek a výzev prostřednictvím médií bychom si měli sednout a skutečně se zamyslet nad tím, co bylo špatné a v čem jsme nedokázali postihnout současné dění a také problémy občanů. I když v mnoha městech budeme v opozici, máme zajisté dostatek prostoru, abychom se mohli zasadit při jednání zastupitelstev o prosazení dílčích bodů našeho programu napříč politickým spektrem.

Pokud ustrneme pouze v osočování vedení, uvolníme tím místa jiným politickým subjektům, které na tuto příležitost zajisté čekají. Musíme se stát stranou moderní levice a nevracet se ke starým pořádkům, jak pro to horují někteří naši členové. Jen tak totiž dokážeme návrat na politickou scénu a naši občané to jistě ocení.

Koneckonců i při menším počtu sestavených kandidátek v komunálních volbách se nám podařilo obsadit místa v zastupitelstvech obcí a měst. Je třeba zúročit dosavadní práci a svoji zastupitelskou činnost využít na maximum. Pokud budeme pouze mlčet a nebudeme řešit současnost, nemáme šanci dosáhnout úspěchu. Máme před sebou volby do Evropského parlamentu a tuto příležitost bychom neměli promarnit.

Emil PERNICA, zastupitel města Blansko a předseda OV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.5, celkem 35 hlasů.

Emil PERNICA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2018-10-14 01:19
Voliči zjevně nemají pocit, že pro ně KSČM něco udělala a udělá.
V předvolební debatě selhal Filip, ne "my všichni".
Gartouzek
2018-10-11 12:43
"Místo slovních šarvátek a výzev prostřednictvím médií bychom
si měli sednout a skutečně se zamyslet nad tím, co bylo špatné a v
čem jsme nedokázali postihnout současné dění a také problémy
občanů." Tím se měl hlavně zabývat X. sjezd KSČM, to byl i
prvotní záměr svolání sjezdu. Proč tomu tak nebylo? "Právě zde
bychom se měli snažit o soustavnou práci, tak aby občané mohli ocenit
naši snahu a zhodnotit po celé minulé volební období, jakých jsme
dosáhli úspěchů." Toto je však jen prvotní základ. Pokud se
tato dobrá práce neumí průběžně prodávat, úspěch se nestaví.
Pravicoví politici se v oblasti volebního marketingu vzdělávají a umí
prodat i brak. Komunističti lídři dobrou práci neumí úspěšně
prodávat, zapomínají na fakt, že na prodejnost má výrazný vliv i
obal produktu. // K čemu apelace bez realizace? Co brání předsedovi OV
svolat takový pracovní aktiv?
o.motl
2018-10-11 12:22
Těžko se stanete stranou moderní levice, když soudruh Šenkýř ve
stranickém plátku papouškuje hovadiny o řízené invazi migrantů do
Evropy.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.