Chystá se mezinárodní konference proti vojenským základnám

První mezinárodní konference proti vojenským základnám USA/NATO se uskuteční příští měsíc, ve dnech 16. až 18. listopadu, v irském Dublinu. O akci nás informoval Milan Krajča, předseda Českého mírového hnutí, které je spoluorganizátorem.

»Jsme hluboce znepokojeni a vyděšení hrozbou války, která se v současnosti šíří globální atmosférou. Stále agresivnější expanzionistické akce sil USA a NATO v rozporu s mezinárodním právem a svrchovanými právy všech národů, zuřící války na Středním východě, rozsáhlá militarizace afrického kontinentu prostřednictvím velitelství AFRICOM, rozrůstající se závody ve zbrojení ničící státní pokladny, válečnický jazyk nahrazující diplomatické vyjednávání, hospodářská krize, které čelí jeden stát za druhým a ničení globálního životního prostředí prostřednictvím válek a bezohledného vykořisťování i jejich dopad na veřejné zdraví - to vše způsobilo krize, které bez odporu národů mohou vést k nepředstavitelné katastrofě a válce,« uvádí se v úvodu výzvy, kterou podepsaly mírové a protiválečné organizace z celého světa, například Světová rada míru, Koalice proti zahraničním vojenským základnám USA (USA), Kubánské hnutí za mír a suverenitu národů, Brazilské centrum pro solidaritu mezi národy a boj za mír, Koalice Zastavme válku z Velké Británie, Okinawské centrum mírové akce (Japonsko), Japonský mírový výbor, Portugalský výbor za mír a spolupráci, Bělehradské fórum za svět rovných (Srbsko), Turecký mírový výbor, Kyperská mírová rada, Řecký výbor za mezinárodní uvolnění a mír, Filipínská rada míru a solidarity, Fórum proti imperialistické válce a NATO (Španělsko), Palestinský výbor za mír a solidaritu, Kanadský mírový kongres, Libanonská mírová rada, Výbor za mír a solidaritu z Izraele, Německá rada míru, Všeindická organizace pro mír a solidaritu, Švýcarské mírové hnutí, Výbor proti válce Milán (Itálie), Kampaň za jaderné odzbrojení (Velká Británie) aj. Tyto organizace vzaly na svá bedra pořadatelství konference pod hlavičkou Spojenectví míru a neutrality (PANA).

Spolupracovat pro mír

Protože »nikdo nemůže zastavit tohle šílení jen zevnitř našich národních hranic, globální mírové síly se musí spojit, mobilizovat za mír miliony lidí v našich zemích a po celém světě,« stojí dále v prohlášení. »Musíme spolupracovat pro mír!«

České mírové hnutí vypravuje na akci menší delegaci a bude na ní mít i jednoho z řečníků. »Konference je však otevřená, tedy může na ni přijet kdokoliv,« informoval Krajča. »Již víme, že z České republiky jsou i další zájemci o účast. Případní zájemci o účast se mohou registrovat na webové stránce http://www.nousnatobases.org, budeme rádi, pokud nám napíší i na náš email mirovehnuti@email.cz.«

O průběhu a závěrech této významné akce mezinárodního mírového hnutí bude České mírové hnutí informovat veřejnost na webu http://www.mirovehnuti.cz a v Mírovém zpravodaji, ale i v dalších médiích.

(mh)


Mezinárodní výzva

První mezinárodní konference proti vojenským základnám USA/NATO ve dnech 16. až 18. listopadu 2018 v irském Dublinu

Vážení přátelé míru po celém světě,

jsme hluboce znepokojeni a vyděšeni hrozbou války, která se v současnosti šíří globální atmosférou. Stále agresivnější expanzionistické akce sil USA a NATO v rozporu s mezinárodním právem a svrchovanými právy všech národů, zuřící války na Středním východě, rozsáhlá militarizace afrického kontinentu prostřednictvím velitelství AFRICOM, rozrůstající se závody ve zbrojení ničící státní pokladny, válečnický jazyk nahrazující diplomatické vyjednávání, hospodářská krize, které čelí jeden stát za druhým a ničení globálního životního prostředí prostřednictvím válek a bezohledného vykořisťování i jejich dopad na veřejné zdraví, to vše způsobilo krize, které bez odporu národů mohou vést k nepředstavitelné katastrofě a válce.

Nikdo z nás nemůže zastavit tohle šílení jen zevnitř našich národních hranic. Globální mírové síly se musí spojit, mobilizovat za mír miliony lidí v našich zemích a po celém světě. Nemůžeme a neměli bychom dovolit, aby nás rozdíly v jiných otázkách oddělily. Musíme spolupracovat pro mír!

Na základě společného porozumění jsme zahájili globální kampaň proti vojenským základnám USA a NATO a vyzýváme vás a vaši organizaci, která je uznána za hlas vašeho lidu za mír a národní svrchovanost, aby se k této nové globální kampani připojili podpisem tohoto prohlášení o globální jednotě. Upřímně doufáme, že přijmete toto pozvání a připojíte se k celosvětovému úsilí proti všem formám války a agrese vůči suverénním státům.

Chcete-li se zapojit do globální kampaně proti vojenským základnám USA a NATO, podepište, prosím, naše prohlášení o globální jednotě zde: http://nousnatobases.org/endorsement-form/.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 44 hlasů.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


svaty_vaclav
2018-10-11 17:46
Do agresivního amerického vojenského paktu NATO nás dotlačila Havlova
klika; Václav Havel v listopadovém puči 89´ tvrdil a lhal, že do
žádného vojenského bloku již nepůjdeme, když bude zrušena
Varšavská smlouva, Havel lhal jako když tiskne. Když Havlovi v
západní cizině umyli hlavu a napravili, tak změnil názor a napěchoval
rozbité Československo do NATO, však se to píše i v jeho životopisu a
Albrightová si to na Havlovi dodnes pochvaluje. Náš lidumil a
propagátor pravdy a lásky Václav Havel má na svých rukou krev
jugoslávských civilistů. Rozbité Československo bylo zataženo do
vraždění v Jugoslávii, když 14 dní po vstupu ČR do NATO v březnu
1999 bylo otevřeno české nebe pro přelety NATO bombardérů B-52 a
dalších vojenských letadel NATO, které sypaly bomby na hlavy
jugoslávských civilistů. „Český“ prezident Havel tomu NATO masakru
jugoslávských civilistů říkal humanitární bombardování, ten
humanista a lidumil a ctitel pravdy a lásky. Agresivní americký pakt
NATO představuje nebezpečí pro bezpečnost ČR. Jedinou možností je
vystoupení ČR z paktu NATO. Vojáci Armády ČR jsou v současnosti
nuceni podílet se na agresích NATO po celém světě; prý to dělají z
vlastenectví, ale někdo zase říká, že to dělají pro vysoký žold.
Naštěstí ne všichni lidé v ČR jsou hloupé poddajné ovce a českým
lidem se podařilo společným úsilím např. zabránit stavbě USA
vojenského radaru NATO kousek za Prahou.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.