Ilustrační FOTO - Pixabay

Výbuch ve škole

Ve střední škole v Kerči na Krymu došlo k výbuchu podomácku zhotovené bomby. Výbuch si vyžádal 19 mrtvých a desítky zraněných.

Výbuch způsobil student, který nakonec spáchal sebevraždu. Prohlásil to podle ruských agentur šéf správy Krymu Sergej Aksjonov. Média zprvu informovala o desítce mrtvých a padesátce zraněných po výbuchu plynu či plynové lahve, úřady později explozi označily za teroristický útok a poté ji překvalifikovali na vraždu. Bomba podle vyšetřovatelů vybuchla v jídelně střední průmyslové školy.

Předpokládaného pachatele se podle mluvčí vyšetřovatelů Svetlany Petrenkové podařilo identifikovat za pomoci záběrů videokamer. »Ukázalo se, že pachatelem je student čtvrtého ročníku, osmnáctiletý Vladislav Rosljakov. Jeho tělo se střelným zraněním se našlo v jedné z místností školy,« uvedla mluvčí.

Očití svědci v ruských médiích hovořili i o tom, že slyšeli střelbu.

Podle listu Kommersant pachatel nejprve střílel z brokovnice po žácích a učitelích v učebnách, než odpálil bombu, plnou šroubů a hřebíků. Pak spáchal sebevraždu. »Podle předběžných zjištění Rosljakov nebyl ve styku s extremisty, ale k tragédii vedl obyčejný konflikt mezi žáky,« napsal deník na svém webu.

»První prohlídka těl nasvědčuje, že zemřeli na následky střelných zranění,« uvedla mluvčí vyšetřovatelů Petrenková.

Čtyři desítky zraněných byly podle úřadů hospitalizovány. Místní úřady vyhlásily na Krymu ode dneška třídenní smutek.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.8, celkem 8 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.