Ilustrační FOTO - Haló noviny

Po D1 rychleji

Omezení na dálnici D1 mezi 182. a 190. kilometrem u Brna o víkendu skončí, v pondělí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje, že plně obnoví provoz.

Letos silničáři opravili dálnici v tomto úseku v obou směrech kvůli velmi špatnému stavu cementobetonové vozovky, uvedl v tiskové zprávě mluvčí ŘSD Jan Rýdl. »V celém úseku se vyskytovaly prasklé desky, trhliny a poruchy v podélné spáře. Původní cementobetonový kryt jsme vybourali a nahradili asfaltovými vrstvami,« napsal Rýdl. Díky konci opravy se výrazně zjednoduší nájezd na dálnici u Brna.

Dálnice se v těchto místech nerozšiřovala o 75 centimetrů tak jako dále ve směru na Prahu, protože se zde počítá s budoucím rozšířením na tři pruhy v každém směru.

Dálnice D1 je mezi 182. kilometrem a exitem na Vyškov, což je zhruba 50 kilometrů, opravená kompletně s výjimkou krátkého čtyřkilometrového, avšak velmi exponovaného úseku mezi 190. a 194. kilometrem. »Rekonstrukci plánujeme na příští rok,« uvedl Rýdl.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.