Komu Josef Skála vlastně pomáhá a slouží?

V posledních dnech i na obrazovkách ČT stále vidím, jak »významné osobnosti« zasvěceně před veřejností hodnotí výsledky komunálních a senátních voleb! A ejhle - najednou vidím až příliš často na obrazovce i jednoho pána - soudruha Josefa Skálu, a to dokonce často i v živém vysílání!

A tak si kladu logickou otázku - proč naše veřejnoprávní Česká televize, která nenávidí vše, kde je slovo Rusko, ruský, ruská, Zeman, zemanovci, komunista, komunistický, KSČM a tak podobně, najednou dává tak obrovský prostor ortodoxnímu komunistovi Josefu Skálovi?

Když se však pečlivě zamyslím nad tím, co pan Skála veřejnosti povídá, tak musím konstatovat, že cíleně pouze kritizuje předsedu KSČM Vojtěcha Filipa! A přitom vůbec nemluví o hlavních příčinách tak vážného a dlouhodobého poklesu zájmu voličů o politiku KSČM!

Vždyť Josef Skála je svazáckým a komunistickým funkcionářem již půl století, a i když dnes není ani členem ÚV KSČM, za dlouhodobou politiku KSČM je i spoluzodpovědný a jistě působí jako zkušený a správný komunista i v místě svého bydliště, kde by ho lidé měli bezprostředně znát a nejlépe tak mohou hodnotit jakým občanem-komunistou vlastně je!

Vždyť stále snad v KSČM platí, že když někdo něco a někoho kritizuje, měl by mít pro kritiku argumenty především ze svého osobního života, ze svého okolí či pracoviště a měl by mít osobní dobré výsledky v praxi a prokázat, že to, co říká, je správné, a to, co kritizuje a koho kritizuje, je oprávněné!

A tak si rovněž kladu logicky i otázku, proč vlastně Josef Skála nekandidoval do Senátu v Praze, ale výsledky voleb své strany kritizuje?! A nekandidoval Josef Skála náhodou právě proto, že měl strach, že by od voličů za své dlouholeté názory a chování dostal opět výprask, jako tomu bylo v nedávné době, když několikrát kandidoval, ale vždy v očích voličů TOTÁLNĚ PROHRÁL?! Stačí si jen připomenout jeho výsledky ve volbách do Poslanecké sněmovny v letech 2006 a 2010 a ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014!

Na rozdíl od Josefa Skály totiž předseda KSČM Vojtěch Filip, ač nemusel, v komunálních volbách i nyní kandidoval v Českých Budějovicích, kde žije, a získal tam ze všech komunistických kandidátů dokonce nejvíce preferenčních hlasů - 2181! A tak KSČM tam i díky jemu získala 6,98 procenta a čtyři zastupitele do městského zastupitelstva!

A co v porovnání s Vojtěchem Filipem tedy udělal pro výsledky KSČM v Praze Josef Skála? Musím si, bohužel, odpovědět, že ZHOLA NIC! Jeho výsledky na Praze 2 byly velmi špatné!

O Josefa Skálu jsem se nikdy nezajímal, potkal jsem se s ním v životě snad jedinkrát krátce v loňském roce. Ale měl jsem a mám možnost mluvit s některými jeho spolužáky z Karlovy univerzity, kteří ho velmi dobře znají již z dob studií a charakterizují ho již tehdy jako bezskrupulózního svazáckého a mladého komunistického kariéristu, který v sedmdesátých letech ještě ani pořádně nevystudoval a již se začal vydávat za novináře-filozofa (cha cha cha - ve 25 až 30 letech filozof přesvědčující mladé lidi o správnosti teorie marxismu-leninismu?!), který prý patřil mezi ty vyvolené aktivní svazácké a mladé komunistické papaláše, kteří již během studií a hned po obdržení diplomu místo toho, aby šli nejprve pracovat někam do fabriky do pohraničí či na Ostravsko, tak se rázem vyšvihli (a nebo je tam spíše někdo navelel...?) do vedení Socialistického svazu mládeže, a současně i do vedení Světové rady míru a Mezinárodního studentstva.

A již tehdy si prý žili nad tehdejší poměry a blbli hlavy mladým lidem teoretickými a obecnými poučkami a hesly »marxismu-leninismu«, který však před lidmi totálně zdiskreditovali, protože již tehdy prý lidem »kázali socialistickou vodu a přitom sami pili socialistickou vodku«, navíc ve stylových hotelích a zařízeních SSM, jako byl např. Bílý koníček v Praze na Bílé hoře, a podobně...

Kdyby Josef Skála v Praze získal v místě svého bydliště alespoň nad pět procent hlasů voličů jako Vojtěch Filip, tak bych jeho kritiku bral. Ale takto je evidentní, že vystupuje pouze a jen jako »nestranný« pozorovatel OSN, cíleně »z chodníku« a jen a jen kritizuje na veřejnosti předsedu KSČM Vojtěcha Filipa!

A tím se podle mého názoru snaží o jediné - KSČM rozvrátit! A logicky si tedy sám sobě odpovídám, že to je asi ten hlavní důvod, proč ho tak často a rádi v ČT v posledních dnech vysílají!

A bylo by jistě i zajímavé, kdyby Josef Skála veřejnosti i sdělil, komu vlastně pomáhá a komu vlastně slouží!? Zdá se mi, že KSČM nikoliv! Nebo se pletu? Na to si odpovězte každý sám…

Zdeněk ZBYTEK, podnikatel


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.9, celkem 183 hlasů.

Zdeněk ZBYTEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2018-10-20 13:55
KSČM řídí Filip, ne Skála. A právě Filip dovedl stranu opakovaně k
volebním debaklům. A chystá se ji dovést k dalším.
svaty_vaclav
2018-10-20 13:48
Pan podnikatel Zdeněk Zbytek předkládá fakta o Josefu Skálovi mírně
řečeno poněkud jednostranně.
svaty_vaclav
2018-10-20 13:44
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kriva-meridla-tankisty-Zbytka
-Josef-Skala-odpovida-na-slova-o-mladem-svazackem-papalasi-556100
tomasklima162
2018-10-20 13:06
Josef Skála je bohatý podnikatel a chrání svůj majetek před
znárodněním. Obchodní rejstřík je veřejně přístupný:
https://rejstrik-firem.kurzy.cz/osoba/1886099/
Liganapotiraniblbosti
2018-10-20 12:37
Děkuji panu Zbytkovi za skvělý článek, naprosto se s ním
ztotožňuji a s vámi pane josefko rovněž. Jen slepý už nevidí, kam
směřují ty Skálovy neustálé štěpící a podvratné aktivity a jak
je v tomto přínosný pravici. Pan Skála je člověk zahleděný až
patologicky do sebe, který i když má o své osobě neúměrně vysoké
mínění, téměř nic nedokázal, jak v osobním podnikání, kde
zkrachoval, tak i v politické práci, kde se věnuje jen intrikám a
rozvracení.
1958Jirka
2018-10-20 12:29
Za to se se stranou děje nemůže pouze pan Skála, ale prakticky všichni
členové a celé vedení. Nechali se ukolébat solidními výsledky
minulých let a dnes,kdy je potřeba přijít s programem, který by
voliče oslovil, nemají co nabídnout. Místo toho se navzájem obviňují
a osočují. KSČM tedy dopadla a pěkně na tvrdo! Pochybuji, že je cesty
zpět. Nejsou nápady, není invence, nejsou lidi-politici moderního
střihu. Nazdar!
josefko
2018-10-20 11:33
Zdeňku dobře si to napsal.Takže komu Skála slouží je jasné. On si
snad ani neuvědomuje, že slouží rozvratu a likvidaci strany.
josefko
2018-10-20 11:28
Dobré postřehy a s vyzněním článku souhlasím. Najednou je tu
takových znalců na to co by měla KSČM dělat, ale kteří nemají
žádnou odpovědnost za činnost v ZO, OV, KV, ÚV. Velmi zajímavým je
fakt, že mají ihned mediální podporu mainstreamu-pravicových médií.
Varuji. To je zaměřeno na likvidaci KSČM. Nejbližší úkol: Zbavme se
Skály a Restartu. Pak se pusťme do nápravy nedostatků, včetně
promyšlených personálních změn.
1 | 2
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.