Reklama

Komunisté dotahují

KSČM by v krajských volbách skončila nyní druhá. Tvrdí to nejnovější průzkum agentury Sanep. Výzkumníci však upozorňují, že se komunisté v krajských volebních preferencích dotahují na vedoucí ČSSD.

Sociální demokraté by podle Sanepu zvítězili ve dvanácti z třinácti krajů, kde se krajské volby konají. Jediný kraj, kde nevedou, je Středočeský. Tam by podle průzkumu zvítězila ODS. Pravděpodobně jde o důsledek kauzy Rath.

KSČM by skončila ve všech krajích krom Středočeského na druhém místě. Ve středních Čechách by komunisté byli třetí, s 15,8 procenty. Nejsilnější jsou v Moravskoslezském kraji, kde jim průzkum přisuzuje 23,6 procent preferencí. Dvacet procent by pak překročili ještě v Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Královéhradeckém, Pardubickém a Olomouckém kraji, a také na Vysočině.

* * *

Jen těsně by jim dvacetiprocentní zisk unikl v Jihomoravském (19,9 procent) a Libereckém kraji (19,8). Slabší pozici mají komunisté v Jihočeském (17,3) a Zlínském kraji (16,8). I zde však drží pozici druhé nejsilnější strany.

Exkluzivní internetový průzkum společnosti Sanep byl ve dnech 2.-15. července 2012 proveden ve třinácti samosprávných celcích na třinácti samostatných reprezentativních vzorcích ve věkové kategorii 18-69 let. Vzorek ve všech krajích činil v průměru 1306 dotázaných.

(ste)

**   **   ****   **   **

Zajímají-li vás další články na našich stránkách, přečtěte si vše buď v tištěné podobě Haló novin (k zakoupení na stáncích), nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 86 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama