Spirála smrti v Afghánistánu se dále roztáčí

V Afghánistánu se bojuje za zájmy USA. Vývoz západní demokracie roztáčí další spirálu smrti na tomto území, a to nejen pro naše vojáky. Nesmyslně zmařené životy a zranění českých příslušníků za poslední týdny v této misi jsou neklamným důkazem. Dalším lidským tragédiím v podobě příštích úmrtí nepomůžou ani přijatá opatření, která by měla vzejít po schůzce premiéra Andreje Babiše s ministrem obrany Metnarem.

Opatření se koneckonců přijímala po každé tragédii, která příslušníky české jednotky na tomto území postihla. Řešením nejsou bláboly generála Opaty o odvetě stejně jako přijímaná další rádoby bezpečnostní opaření. Ukončení letů vládních speciálů s převozy těl předčasně vyhaslých životů našich vojáků může zastavit pouze ukončení účasti příslušníků AČR nejen v Afghánistánu, ale i v dalších misích.

Konec zahraničním misím by uvítala naprostá většina našich občanů. Bylo by to i důkazem, že Česká republika je suverénní stát, který o své budoucnosti rozhoduje samostatně, a nikoliv v zájmu cizích velmocí.

Miroslav KAVIJ, předseda KV KSČM Plzeňského kraje


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 52 hlasů.

Miroslav KAVIJ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Gartouzek
2018-10-25 11:16
Česká republika ztratila suverénitu vstupem do EU a NATO. Členství tam
není o rovnocenné spolupráci, ale o nadvládě mocných, které se
Česká republika podřizuje.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.