Ilustrační foto - wikimedia commons

Travel Servis se mění na Smartwings

Valná hromada akcionářů Českých aerolinií (ČSA) obměnila představenstvo společnosti. Novými členy nejužšího vedení firmy jsou Petr Kudela a Radek Müller, místopředsedou zůstal Martin Štolba. Ve funkci předsedy představenstva naopak skončil Jozef Sinčák a z vedení odstoupil také Josef Adam.

V tiskové zprávě to oznámil většinový vlastník ČSA, společnost Travel Service. Představenstvo si zvolí svého předsedu na svém nejbližším zasedání. Travel Service zároveň změní svůj název na Smartwings.

Představenstvo společnosti Travel Service, která vlastní 97,7 procenta akcií ČSA navíc v minulých dnech schválilo vznik koncernu Smartwings Group, jehož součástí jsou vedle Travel Service mimo jiné také České aerolinie a další dceřiné firmy. Řídícím článkem v koncernu bude společnost Smartwings. V letecké přepravě bude koncern využívat dvou obchodních značek Smartwings a ČSA.

»Tyto kroky jsou v souladu s naplňováním dlouhodobé strategie stát se silným a stabilním evropským leteckým dopravcem. Za tímto účelem koncern realizuje modernizaci flotily letadel, buduje další základny pro své lety a otevírá nové linky. Jsme přesvědčeni, že jednotné řízení a koordinace členů koncernu povede k získání silnějšího postavení na trhu letecké přepravy,« řekl předseda představenstva Travel Service Jiří Šimáně.

Společnost Travel Service tak změní svůj obchodní název na Smartwings. Koncern pak bude používat spojení Smartwings Group. Dokončení procesu spojeného se změnou názvu firma předpokládá do konce letošního roku.

Skupina zároveň oznámila, že v roce 2018 očekává konsolidované tržby ve výši 28,4 miliardy korun.

České aerolinie patří mezi pět nejstarších aerolinek na světě. Loni přepravily 2,9 milionu cestujících, meziročně o sedm procent více. Společnost Travel Service letos v únoru odkoupila 64 procent akcií ČSA od Korean Air a státní firmy Prisko. Stala se tak vlastníkem 97,7 procenta v národním leteckém dopravci.

Travel Service je největší českou leteckou společností provozující pravidelné linky pod značkou SmartWings. Vedle toho dopravce poskytuje také charterové a privátní lety. Vedle České republiky působí firma také v Polsku, na Slovensku a Maďarsku, kde má své dceřiné společnosti. Loni společnost převezla 5,5 milionu cestujících, meziročně o pětinu více. V současné době skupina provozuje 60 letadel.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 4 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-10-26 23:50
ČSA, OKD, Prazdroj ... všechno jedno!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.