Vyznamenání, které působí zbytečný rozkol

Některým věcem je přikládána gloriola důležitosti a rádi se s nimi pochlubíme. Některým je nasazována psí hlava, aniž se nad tím někteří jedinci blíže zamyslí. Mezi jiným poklidnou hladinu rozpoutalo sdělení, že ruský prezident Vladimir Putin udělí Puškinovu medaili ostravskému písničkáři Jaromíru Nohavicovi, a to za zásluhy o upevnění přátelství mezi národy.

Ve svých písních využívá i překládané texty např. Vladimira Vysockého a Alexandra Bloka. Řeknete si, to snad nemůže nikoho rozčílit, vždyť Nohavica vyprodává haly a lidé ho mají rádi. Rozdává ve svých písních radost a jeho texty jsou lidem pochopitelné a často popisují realitu. Navíc pokud je mají rádi v zahraničí, a nejedná se vždy jen o Rusko, je to pro naši kulturu jenom dobře. Když se hlouběji zamyslíme, je až s podivem, že stejně vehementně není určitými skupinami kritizován Pavel Bělobrádek z KDU–ČSL za své vstřícné postoje k sudetským němcům. Kolik lidí bylo vyhnáno ze svých domovů a položilo životy při vstupu německých okupantů, to vše dokáží tito mravokárci akceptovat.

Je škoda, že se objevují novodobí »kádrováci«, kteří svůj názor vydávají za názor veřejnosti. Myslím, že bychom se měli věnovat zcela jiným záležitostem nežli dehonestaci oblíbeného písničkáře. Je toho hodně, co je třeba řešit. Např. prodej ostravské huti ArcelorMittal působí velké obavy. Lidé, kteří zde pracují, žijí v obavách a nevědí, jaký bude výsledek jednání. Odboráři poslali Evropské komisi námitky proti prodeji. Málokdo projevuje zájem, jak tato transakce dopadne ve vztahu k zaměstnancům.

Ve společnosti rezonuje téma Afghánistán. Zemřel další voják, jak dalece je tato mise potřebná, o tom se dá velmi diskutovat. Přesto skupinu pravicově smýšlejících lidí zajímá více vyznamenání Nohavici, nežli toto téma. Především kvůli rodinám padlých by měla být znovu otevřena diskuse o tom, zdali účast v afghánské misi je pro naši republiku prospěšná. Naším cílem by měl být mír, který řinčící zbraně a násilí oddalují.

V těchto dnech slavíme 100 let republiky. Probíhají různá diskusní fóra a na nich padají různé názory. Často jsou zde citovány tradice demokracie, které byly u vzniku Československé republiky. K tradicím bychom se měli vracet a umožnit, aby společnost žila v klidu a Česká republika přežila dalších 100 let. Myslím, že žabomyší spory kolem udělení medaile jsou opravdu špatnou ukázkou naší tolerance a pohledu na současný svět.

Emil PERNICA, zastupitel města Blanska a předseda OV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 53 hlasů.

Emil PERNICA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-10-26 11:51
Ještě bych chtěl Jaromírovi Nohavicovi upřímně poblahopřát. k
opravdu krásnému a smysluplnému vyznamenání, které ti, co se do něj
nazouvají nemohou nikdy dostat. Protože tito p*delolezci pro
přátelství mezi národy nikdy nic neudělali. Spíše naopak!
hajek.jiri51
2018-10-26 11:45
Kde chybí skutky, tam se vede moc řečí. Hlavně těch "ve jmenu
všech" nebo aspoň většiny. Zdůvodňování, proč vlastně
bojujeme v Afganistanu , se pečlivě vyhýbá proč a jak problém vznikl.
Bojujeme prostě "Za Prahu". Po boku těch, kdo to celé
způsobili. Touto "zapomětlivostí" trpí dokonce i tak
inteligentní politici, jako je prezident. Ten navíc ubližuje pravdě
svým nepokrytě vstřícným a nekritickým postojem vůči státu židů,
Izraeli. Tak, jako jiní tančí svoje "taanečky" okolo Saudské
Arábie. Je to vše ubohost par exelence.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.