Český duel jednoznačně pro Plíškovou

Karolína Plíšková zvládla lépe český souboj na tenisovém Turnaji mistryň a postoupila do semifinále. Pro Petru Kvitovou po prohře 3:6, 4:6 turnaj v Singapuru skončil. S Plíškovou postoupila Ukrajinka Elina Svitolinová, které stačilo proti Dánce Caroline Wozniacké získat set, ale obhájkyni titulu porazila 5:7, 7:5, 6:3 a s třemi výhrami ovládla Bílou skupinu.

Soupeřka Plíškové v semifinále bude známa až dnes. Z Červené skupiny mají šanci postoupit všechny čtyři hráčky – Američanka Sloane Stephensová, Němka Angelique Kerberová, Nizozemka Kiki Bertensová i Japonka Naomi Ósakaová.

Jen první výměna

»Nemůžu mít větší radost. Vždycky mě Petra předtím na turnajích porazila, ale cítila jsem šanci. Všechno šlo dobře a jsem ráda, že jsem znovu v semifinále,« řekla Plíšková na kurtu. Kvitová si přála ukončit turnaj s hlavou nahoře. »To se výsledkem úplně nepovedlo, na druhou stranu to nebyl zas tak špatný zápas. Já jsem samozřejmě smutná, ale je to tenis, sport a už s tím nic neudělám,« konstatovala.

Kvitová vyhrála první výměnu utkání, ale jinak vstoupila do zápasu nervózněji. Chybovala a ve druhé hře darovala Plíškové podání třemi dvojchybami: »To se prostě nemůže stávat. Ona do toho šla a můj druhý servis returnovala docela dobře, možná proto jsem na začátku byla zaťatější a úplně mi to tam nepadalo.«

Plíšková naopak hrála soustředěně, nikam se nehnala a držela míč ve hře. Po deseti minutách vedla 4:0 a 40:0 při svém podání. Až pak se Kvitová zvedla, snížila na 2:4 a najednou se hrálo vyrovnaně. »Buď disciplinovanější než ona,« nabádala Plíškovou trenérka Rennae Stubbsová a Plíšková její rady dodržela. Po patnácté nevynucené chybě Kvitové se radovala ze zisku prvního setu.

Konec naději

Pro Kvitovou po dvou předešlých prohrách ve skupině znamenala ztráta setu s Plíškovou konec nadějí na postup do semifinále. Viditelně se uvolnila, dovolovala si odvážnější údery a ve druhé sadě vedla 3:0 a 4:2. Vysoký standard hry Plíškové ale vývoj otočil, Kvitová znovu chybovala a Plíšková získala i druhý set. V závěru vyhrála dvanáct ze čtrnácti výměn a využila druhý mečbol. Po třech porážkách porazila Kvitovou na okruhu WTA poprvé v kariéře.

»Klíčové bylo věřit, že ji porazit můžu. Snažila jsem se to vzít jako normální zápas a ne z toho dělat drama, že hrají dvě Češky proti sobě. Brala jsem to, že když vyhraju, postupuju, což je normální turnajový scénář v průběhu roku. Udělala bych pro výhru cokoli a jsem ráda, že se to podařilo,« řekla Plíšková.

BÍLÁ SKUPINA

Karolína Plíšková (7) - Kvitová (4) 6:3, 6:4, Svitolinová (6-Ukr.) - Wozniacká (2-Dán.) 5:7, 7:5, 6:3. Konečné pořadí: 1. Svitolinová 3, 2. Plíšková 2, 3. Wozniacká 1, 4. Kvitová 0.  (6:2)

Čtyřhra - čtvrtfinále: Sestini Hlaváčková, Strýcová (3) - Klepačová, Martínezová (8-Slovin./Šp.) 6:1, 6:2, Krejčíková, Siniaková (1) - Peschkeová, Melicharová (7-USA) 0:0, 0:0.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.