Proč podlosti a podpásovky?

Slavíme 100. výročí zrodu státu, který bohužel již neexistuje. Byl rozbit některými politiky. Pro většinu občanů narozených před rokem 1993 zůstává však Československo rodnou vlastí a to je asi hlavní niterný pocit, se kterým budeme prožívat nadcházející oslavy. Přesně tak to doléhá i na mě.

A do toho přicházejí zneklidňující události. Americký prezident vyhrožuje, že jeho země odstoupí od smlouvy o likvidaci raket středního doletu, že ji prý Rusko nedodržuje. Nepředloží však kloudné důkazy. Není tedy Trumpův křik trikem, aby se nepoznalo, že tím, kdo smlouvu obchází, je právě Washington? Další americká válečnická rétorika je velmi nebezpečná, protože likvidace dohody by mohla vést k jaderné válce! Je vidět, že Trump se pohybuje v minovém poli svých vlastních vojenských jestřábů, kteří dychtí po závodech ve zbrojení. Možná i po krvi. Současně se v Norsku odehrávají velké manévry NATO, jež evidentně dráždí sousední Rusko. Ano, Rusové pořádali (pořádají) také svá velká vojenská cvičení, ale nemohu si pomoci, jejich vojáci se neroztahují na území cizích států. To se o druhé straně říci nedá…

Do rusofobních nálad zapadlo grilování předsedy Sněmovny Radka Vondráčka za jeho cestu do Moskvy v doprovodu dvou sněmovních výborů. No povězte, jednat s ruskými politickými představiteli, a dokonce s těmi, kteří jsou na nějakých Západem vytvořených sankčních seznamech! To se u nás rovná zločinu. Proto mě těší, že jsme se dozvěděli dobrou zprávu: ruský prezident ocení populárního písničkáře Jarka Nohavicu Puškinovou medailí. Nohavica je jedinečný, už se těší »na výlet do Moskvy«.

Atmosféra u nás je zamořena nejen rusofobií, ale i nenávistným antikomunismem, který se tentokrát provalil u šéfa Senátu Štěcha. Za ocenění komunistického poslance svazovou medailí dostal nabančíno i svaz protifašistických bojovníků, »z moci úřední« Štěch zrušil slavnostní akci v horní komoře ke století republiky. Hanebná neúcta vysokého politika ČSSD vůči především starším lidem, kteří se shromáždění měli účastnit!

Když se to všechno promíchá i s dalšími jedovatými ingrediencemi vznikne z toho nelibá směska nesvědčící o pohodě doma ani ve světě. Státní svátek by nás snad mohl přivést k zamyšlení, zdali nám stojí za to stálé konfrontace, provokace, podlá a podpásová jednání.

Monika HOŘENÍ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 38 hlasů.

Monika HOŘENÍ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2018-10-28 00:25
Na Ukrajině ani v Gruzii nepředstavují problém Rusové, ale místní
nedemokratické režimy.
o.motl
2018-10-27 10:23
"Rusové pořádali (pořádají) také svá velká vojenská
cvičení, ale nemohu si pomoci, jejich vojáci se neroztahují na území
cizích států". Další v řadě komunistických lží. Na podzim
2017 prováděla ruská armáda cvičení na území Běloruska.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.