Ilustrační FOTO - Pixabay

Většinu Američanů zlepšení nepotkalo

Většina Američanů tvrdí, že se jejich finanční situace od prezidentských voleb v roce 2016 nezlepšila, a to navzdory růstu ekonomiky, nižší nezaměstnanosti a příznivému vývoji akciových trhů.

Vyplývá to z průzkumu společnosti Bankrate.com. Více než šest z deseti Američanů v rámci průzkumu uvedlo, že na tom nejsou po finanční stránce lépe než před dvěma lety. Tento názor převládá zejména mezi lidmi s nízkými příjmy, ženami a lidmi v důchodovém věku.

Podle analytika Marka Hamricka ze společnosti Bankrate.com se celkový stav americké ekonomiky od zvolení Donalda Trumpa prezidentem sice zlepšuje, řada lidí to však nepociťuje.

Zhruba 45 procent respondentů v průzkumu uvedlo, že jejich finanční situace zůstala zhruba beze změny, a 17 % hovořilo dokonce o zhoršení. Zlepšení finanční situace hlásilo pouze 38 % respondentů. Průzkum se uskutečnil koncem září mezi zhruba tisícovkou lidí.

»Prezident si připisuje zásluhy za výkon ekonomiky USA, což ho staví do ošemetné situace,« poznamenal Jay Shambaugh z washingtonského institutu Brookings. »Většina populace nyní říká ‚Ukažte mi ty peníze‘,« dodal.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.2, celkem 5 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.