Telenovela

Doslova celá Čína se v říjnu oddala týdennímu odpočinku, a to v souvislosti s oslavou státního svátku i podzimního období. A probíhalo tady doslova stěhování národů, neboť Číňané využili týdenního volna především k návštěvě rodin v provinciích a cestovali svými mnohdy luxusními auty nebo letadly klidně až na opačný konec Číny. Anebo i do zahraničí. Vždyť podle agentury Nová Čína jen o těchto týdenních prázdninách cestovalo do zahraničí zhruba sedm milionů čínských turistů. A mnozí z nich potvrdili, že bez náležitého servisu a vysoké kvality služeb se jejich dovolené zkrátka neobejdou. Jsou jednoduše ochotni platit za jedinečné zážitky, pěkné prostředí nebo třeba neuvěřitelné prožitky. A žít si jako ve sladké čínské telenovele.

Jednu takovou filmovou limonádu tady sleduji na obrazovce, a to na španělském programu CGTV čínské státní televize. Jako každá správná telenovela, tak i tato obsahuje asi tisíc dílů a jmenuje se Mi hombre economico (ve volném překladu Můj bohatej chlap, pozn. red.). Její děj se točí především kolem vztahů, drahých aut, luxusu, a nosným dívčím tématem je v ní to, jak si najít bohatého muže a za něj se provdat. A mít pohádkový život plný luxusu.

A je nutno napsat, že zdejší krasavice se snaží. Na čínské sociální síti Weibo, což je obdoba západního Facebooku, je k vidění množství videí, ve kterých se názorně předvádí, jak se má dívka správně líčit, v dalším je zase možno zhlédnout jemnou práci poněkud zženštilého kadeřníka, který si pohrává s dlouhými vlasy půvabné Číňanky a kouzlí jí přiléhavý účes, na dalším videu probíhá intenzívní kurz angličtiny čínské mládeže a tak dále.

Začátkem října se Čína sice oddala týdennímu odpočinku, ale i po něm je tady cítit nakažlivá pozitivní energie a drive Ameriky šedesátých let. Zmíněná telenovela je její kulisou.

Radovan RYBÁK, Peking


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.7, celkem 13 hlasů.

Radovan RYBÁK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-10-30 20:52
Už se kloužou ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.