Pastrňákův jedenáctý gól

Hokejisté San Jose podlehli doma New Yorku Rangers 3:4 po nájezdech. Shark získali alespoň jeden bod díky Tomáši Hertlovi, který vyrovnal necelé dvě sekundy před třetí sirénou. V úterním programu NHL skóroval také David Pastrňák, který přispěl gólem k výhře 3:2 na ledě Caroliny.

Naopak Dominik Simon druhou trefou sezony neodvrátil prohru Pittsburghu 3:6 s New Yorkem Islanders. Český gólman David Rittich kryl v Buffalu 28 z 29 střel a dovedl Calgary k vítězství 2:1 v prodloužení.

Hertl v závěrečném náporu San Jose získal u zadního mantinelu puk, vybruslil s ním před branku a hezkou ránou pod horní tyč vyrovnal. Odchovanec pražské Slávie tím bodoval v sedmém utkání za sebou a během série nasbíral jedenáct bodů (3+8). Český útočník dostal příležitost i v rozstřelu, v první sérii ale neuspěl s bekhendovou kličkou. Nájezdy rozhodl ve třetím kole Kevin Shattenkirk, který se v rostřelu prosadil jako jediný.

Pastrňák, který v předchozích dvou zápasech nebodoval, upravil na 1:1 ve 33. minutě v přesilové hře střelou z ostrého úhlu. Český útočník skóroval v sezoně pojedenácté a v tabulce střelců NHL má stejně zásahů jako vedoucí Patrick Kane. Výhru Bostonu zařídil dvěma góly Brad Marchand.

Simon v zápase vystřelil šestkrát, ale gól si připsal, když přihrával. Český útočník posouval za stavu 0:2 kotouč do předbrankového prostoru, kde si ho bruslí srazil do vlastní sítě obránce Ryan Pulock. Pittsburgh vzápětí vyrovnal trefou Sidneyho Crosbyho, ale Islanders v rozmezí 30. až 34. minuty odskočili z 2:2 na 5:2.

Rittich chytal od začátku zápasu poprvé od 23. října a inkasoval jen z hole Jacka Eichela, který střelou z levého kruhu nad vyrážečku českého gólmana otevřel skóre. Calgary si vynutilo prodloužení v poslední minutě při powerplay trefou Matthewa Tkachuka a zápas rozhodl v čase 62:40 Johnny Gaudreau.

Buffalo - Calgary 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 17. Eichel - 60. Tkachuk, 63. J. Gaudreau. Střely na branku: 29:38. David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval jeden gól z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 96,55 procenta. Diváci: 15.196. Hvězdy zápasu: 1. Hutton (Buffalo), 2. J. Gaudreau (Calgary), 3. Eichel (Buffalo).

Pittsburgh - NY Islanders 3:6 (2:2, 0:3, 1:1)

Branky: 15. Simon, 18. Crosby, 42. Malkin - 32. a 34. Eberle, 11. Ladd, 13. B. Nelson, 30. Martin, 50. Kühnhackl. Střely na branku: 38:25. Diváci: 18.509. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Martin (oba NY Islanders), 3. Crosby (Pittsburgh).

Carolina - Boston 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Branky: 18. Ferland, 39. Hamilton - 40. a 46. Marchand, 33. Pastrňák. Střely na branku: 44:31. Diváci: 11.357. Hvězdy zápasu: 1. Marchand (Boston), 2. Hamilton (Carolina), 3. Bergeron (Boston).

Columbus - Detroit 3:5 (0:3, 0:0, 3:2)

Branky: 43. J. Anderson, 50. Nutivaara, 52. Dubois - 10. a 60. D. Larkin, 2. Rasmussen, 14. Mantha, 57. Bertuzzi. Střely na branku: 37:32. Diváci: 14.288. Hvězdy zápasu: 1. D. Larkin, 2. Bertuzzi (oba Detroit), 3. Hännikainen (Columbus).

Montreal - Dallas 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky: 43. Gallagher - 22. Lindell, 28. Heiskanen, 50. Shore (Faksa), 58. A. Radulov. Střely na branku: 35:22. Diváci: 20.506. Hvězdy zápasu: 1. Shore, 2. Bishop, 3. Lindell (všichni Dallas).

Tampa Bay - New Jersey 8:3 (2:2, 3:1, 3:0)

Branky: 8. a 14. Coburn, 27. a 46. Kučerov, 21. Point, 29. Stamkos, 44. T. Johnson, 46. McDonagh - 2. Wood, 6. Zajac, 37. Palmieri. Střely na branku: 44:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Point, 2. Coburn, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay).

Nashville - Vegas 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky: 32. a 33. Hartman, 47. Järnkrok, 58. Arvidsson - 18. R. Smith. Střely na branku: 28:24. Diváci: 17.367. Hvězdy zápasu: 1. Hartman, 2. Saros, 3. Fiala (všichni Nashville).

Edmonton - Minnesota 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Branky: 9. Draisaitl, 25. McDavid, 34. Chiasson - 15. Parise, 33. Spurgeon, 39. E. Staal, 55. Mikael Granlund. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal (Minnesota), 2. Draisaitl (Edmonton), 3. Mikael Granlund (Minnesota).

Arizona - Ottawa 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Branky: 5. Galchenyuk, 7. Richardson, 16. Stepan, 29. Pánik, 51. Ekman-Larsson - 29. Formenton. Střely na branku: 35:26. Diváci: 13.988. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk, 2. Ekman-Larsson, 3. Raanta (všichni Arizona).

Anaheim - Philadelphia 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 22. a 58. Aberg - 4. Couturier, 29. Provorov, 59. Patrick. Střely na branku: 25:36. Diváci: 16.450. Hvězdy zápasu: 1. Patrick (Philadelphia), 2. Aberg (Anaheim), 3. Couturier (Philadelphia).

San Jose - NY Rangers 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)

Branky: 4. Burns, 49. Meier, 60. Hertl - 42. a 51. Kreider, 5. Zuccarello, rozhodující sam. nájezd Shattenkirk. Střely na branku: 34:37. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Kreider (NY Rangers), 2. Burns (San Jose), 3. Lundqvist (NY Rangers).