Dáme ledík?

Při podzimních obrovských výkyvech počasí, které se dosti výrazně podepisují na zdravotní kondici nás všech, jsem zavzpomínal na poměrně konstantní teploty v létě. Musím říci, že v tomto směru léto budiž pochváleno. Nebyl to sice můj šálek kávy co do teplot, ale alespoň člověk věděl, co si má vzít na sebe, respektive spíše co si nevzít.

Na každý pád pivo v oněch tropických teplotách chutnalo mnohem lépe, zahrádky praskaly ve švech a sehnat tam místo bylo asi stejné, jako hledat stín na poušti.

V těchto dnech jsme s manželkou zajeli za příbuznými do jejího rodiště Chebu. Nevím, jestli jsem zrovna nezlobil, nebo jen tak z dobrého rozmaru mě manželka pozvala na večeři. Musím říci, že jsem se tak dobře dlouho nenajedl, ale jednu malou vadu na kráse ten večer přece jen měl. Neobjednal jsem si k pití moje oblíbené pivečko, ale onen slavný oranžový Aperol. Pití dobré, k večeři se hodilo. Po třetí sklence však přišel číšník s tím, že pokud chceme další, budeme se muset obejít bez ledu, anebo si led přelít ze staré, již dopité sklenky, protože jim prostě led došel. Jsem pro každou legraci, ledík jsem tedy ze sklenic vypreparoval a spravedlivě rozdělil.

Jak jsem již řekl, jídlo výborné, ale pár otazníků se mi v hlavě objevilo. Říci to reklamou: Ten vrchní byl prostě nějakej divnej. Říci to pořekadlem: Jiný kraj, jiný mrav.

Pak mi však na mysl přišla vzpomínka na pražskou restauraci o několik měsíců dříve. Servírka mi tam donesla pivo teplejší než okolní vzduch, a to uznáte, že pivo s teplotou mezi 30 a 40 stupni se opravdu pít nedá. Když procházela okolo, řekl jsem jí notně rozčarován, že to pivo je teplé. Měla ale bleskurychlou, asi nacvičenou, odpověď: Dáme ledík?

Takže, ne jiný kraj, jiný mrav. Jiný kraj, stejný mrav. A ještě bych dodal, až se ucho utrhne.

Pavel JÁCHYM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 22 hlasů.

Pavel JÁCHYM

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.