Ilustrační FOTO - pixabay

Tisíce otrav ze špatné vody

V jižním Iráku se zhruba 118 000 lidí přiotrávilo špatnou vodou. Oznámila to ve středu irácká vládní komise pro lidská práva. Všechny případy podle ní připadají na provincii Basra. Od července se tam kvůli závadné vodě a výpadkům elektřiny konaly bouřlivé protesty, při kterých přišlo o život více než deset lidí.

Komise pro lidská práva vyzvala městskou správu Basry, aby krizi začala řešit. Závadná voda stále teče v několika čtvrtích města Basra, hlavně v Markazí, a také v oblasti soutoku Tigridu a Eufratu. Zpráva komise neuvádí období, v němž se lidé přiotrávili.

Místní aktivisté uvádějí, že kvalita vody se zhoršuje od poloviny srpna. Irácké ministerstvo vodních zdrojů v létě přiznalo, že do pitné vody proniká zejména v oblasti soutoku obou velkých řek, zvaného Šat al-Arab, slaná voda a že množství soli v pitné vodě dosáhlo nebezpečných hodnot.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-11-02 16:13
Taky důsledek "exportu demokracie" made in USA a spol.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.