Ilustrační FOTO - Haló noviny

Pokuta za vynechané spoje

Ústecký kraj uložil autobusovému dopravci TD Bus pokutu přes 48 milionů korun za vynechané spoje.

O rozhodnutí radních informoval náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek (KSČM). Hlavně na Litoměřicku po dva měsíce nejely stovky spojů, důvodem byl podle dopravce nedostatek řidičů. Firma už dříve uvedla, že tak vysoká sankce by pro ni byla likvidační. Dopravce nyní zajišťuje linky v pěti oblastech regionu.

»Hrozba, že se zastaví autobusová doprava, tady je. Nemůžeme však odpustit něco, co vyplývá ze smlouvy,« uvedl vedoucí odboru dopravy Jindřich Franěk. Autobusy firmy za dva měsíce neodjely 48 000 kilometrů, které podle smlouvy měly. Po doručení rozhodnutí bude mít firma 14 dní na zaplacení. Může také požádat o odpuštění pokuty, o tom by ale museli rozhodovat zastupitelé.

Zastavení linkové autobusové dopravy v oblastech, které zajišťuje TD Bus, hrozilo v kraji už několikrát. »Nemáme v záloze 500 řidičů a 250 autobusů, abychom takovou situaci okamžitě vyřešili,« uvedl Komínek.

Kvůli problémům v autobusové dopravě vyvolaným vládním nařízením o zvýšení mezd řidičům založil Ústecký kraj vlastní dopravní společnost. Ta převzala od TD Bus v polovině září zajištění linek na Ústecku a Děčínsku, pronajatých má 70 autobusů. Do 1. července 2019 by měla být krajská společnost připravena převzít autobusovou linkovou dopravu v dalších oblastech kraje, a to už s vlastními autobusy.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.