Ilustrační FOTO - Pixabay

Japonští sýraři očekávají evropskou invazi

Kazuhiko Očiai objevil při návštěvě Francie nespočetné druhy sýrů: tvrdé, měkké, krémové... To jej přivedlo k tomu, aby změnil svou profesi. O 30 let později vyrábí tento bývalý japonský vědec, který se specializoval na chov dobytka, ve svém podniku skrytém v horách u města Nasušiobara severně od Tokia pět druhů sýrů.

Prodej jeho sýrů se během deseti let zdesateronásobil a letos dosáhl 20 milionů jenů (4 mil. Kč). »Nedokážu vyhovět poptávce!« řekl agentuře AFP Očiai, obklopen svým malým týmem, který balí brie, caciocavallo a další druhy sýrů.

Avšak čtyřiasedmdesátiletý výrobce sýrů nemá v duši klid. Japonsko totiž letos v létě podepsalo s Evropskou unií rozsáhlou obchodní dohodu pojmenovanou JAFTA (Japan-EU Free Trade Agreement), na jejímž základě se budou postupně odstraňovat cla na dovážené sýry, která dnes dosahují 29,8 procenta.

»Budoucnost mě zneklidňuje,« svěřuje se výrobce sýrů, který se obává, že japonský trh zaplaví velké množství evropských sýrů. »Očekávám tvrdou konkurenci pokud jde o cenu, ale tu naši snížíme jen těžko, protože výroba je náročná,« říká.

Dohoda uzavřená s Bruselem by měla vstoupit v platnost příští rok. Týká se zóny volného obchodu, která by představovala téměř třetinu světového hrubého domácího produktu.

Japonci si postupně zvykají sýry konzumovat: v roce 2007 podle ministerstva zemědělství snědli 279 000 tun a loni už 338 000 tun sýra, z toho byly tři čtvrtiny zahraničního původu. V přepočtu na jednoho obyvatele to však je pouze 2,66 kilogramu, zatímco Francouzi snědí 27,2 kg a Němci 24,7 kg sýrů ročně.

Evropským výrobcům se tak otevírají slibné perspektivy. Většina sýrů totiž zatím pochází z Austrálie a Nového Zélandu.

Na ostrově Hokkaidó, kde se produkuje téměř všechno mléko používané k výrobě sýrů, se chovatelům dobytka rovněž dělají vrásky na čele. »Obáváme se, aby poptávka po sýrech vyrobených v Japonsku neklesla,« uvedlo místní zemědělské družstvo. Japonská vláda ve snaze udržet si voliče již stanovila pomoc výrobcům sýrů ve výši 15 miliard jenů (3 mld. Kč).

V Japonsku se navíc mnozí z dohody s Bruselem radují, například značka Vinos Jamazaki, která ve svých 25 prodejnách nabízí třicet druhů sýrů dovážených zejména z Francie. Nyní se jejich cena pohybuje kolem 1000 jenů (asi 200 Kč) za deset dekagramů. To je dvakrát více než stojí podobný japonský sýr. »Jestliže budou naše výrobky cenově přístupnější, přilákáme mnohem více zákazníků,« řekl Jošihiro Jao, který šéfuje obchodu v centru Tokia. Sýr se dnes podává při slavnostních příležitostech, ale v budoucnu se podle něj snad stane všedním pokrmem.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


josefko
2018-11-03 10:32
Evropa-EU má přebytek mléka a mléčných výrobků všeho druhu.
Tudíž i sýrů. Je to důsledek kvazi sankcí. Konkrétně přebytek
sýrů, jak uvádí článek, se musí někde projevit. Francie a Evropa
hledá nová odbytiště, když Rusko nejen tyto, ale jiné výrobky
embagrovalo a nepouští je na svůj trh. Naše republika také hledá a
hledá .., ale my navíc snižujeme chovy krav.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.