Ilustrační FOTO - Pixabay

Nová retro pojízdná prodejna Madety

Největší česká mlékárna Madeta představila při výročí 100 let Československa pojízdnou prodejnu, která vznikla přestavbou autobusu Škoda 706 RTO. Firma ho bude používat při zvláštních prodejních a propagačních akcích.

Informovala o tom mluvčí Madety Marta Faktorová. Autobus ze 60. let 20. století fungoval dříve jako pojízdná laboratoř Správy státních hmotných rezerv. Madeta ho předělávala od roku 2015, náklady byly několik milionů korun. V regálech jsou všechny druhy mléčných výrobků firmy, v chladicím boxu sýry, které obsluha nakrájí. Tak jako u původních pojízdných prodejen se vstupuje zezadu, za místem pro řidiče je pokladna, odchází se předními dveřmi.

»Je to historicky velmi ceněné vozidlo, které dokazuje skvělý designérský i průmyslový um našich předků. Kdysi zcela běžný autobus, dnes unikát, jakých se v České republice dochovalo zhruba jen osmdesát kusů a z toho pouhá polovina je schopná silničního provozu,« řekl Jiří Trousil, ředitel firmy Milktrans, dceřiné společnosti Madety.

Po Jihočeském kraji jezdily tyto autobusy do roku 2003, poslední kolem Blatné na Strakonicku. Tato pojízdná prodejna může jet rychlostí až 100 kilometrů za hodinu. Autobus koupil v 90. letech minulého století sběratel ze Zábřehu na Moravě, chtěl si z něj postavit karavan, ale nezvládl to. Od roku 2015 patří Madetě.

Prodejna měla premiéru 28. října v Hluboké nad Vltavou. Provázel ji velký zájem. Madeta vlastní ještě historické auto Praga RND (Rychlý Nákladní Diesel) z roku 1953. Původně převáželo cestující a poštovní zásilky. Madeta ho zrenovovala a slouží jí jako pojízdný mléčný bar.

Madeta zpracuje 950 000 litrů mléka denně. Má čtyři výrobní závody - v Plané nad Lužnicí, Českém Krumlově, Jindřichově Hradci a Pelhřimově. Pracuje v nich zhruba 1500 zaměstnanců.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 10 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.