Jablonec je venku zase šestibrankový

Fotbalisté Zlína ve 14. kole první ligy porazili Karvinou 2:1. »Ševci« zasadili soupeři rozhodující úder hned po změně stran dvěma rychlými góly v rozmezí pouhých dvou minut. První branku vstřelil ve 46. minutě Pavel Vyhnal a druhou přidal Libor Holík. Za hosty snížil střídající Petr Galuška. Zlín navázal na minulou výhru nad Spartou a v tabulce se posunul na třetí místo před Ostravu.

Naopak Karviná po druhé porážce za sebou klesla na předposlední příčku. Olomouc remizovala 2:2 s Opavou, přestože prohrávala už o dvě branky. Slezany poslali do vedení Petr Zapalač s Tomášem Smolou, ale ještě v prvním poločase snížil Michal Vepřek a v závěru zápasu vyrovnal Martin Nešpor. Sigma tak podruhé za sebou vymazala dvoubrankovou ztrátu, když v minulém kole v Karviné prohrávala 0:2, ale nakonec zvítězila 3:2.

Slovácko ukončilo sérii ligových porážek, která se zastavila na osmi utkáních. Tým z Uherského Hradiště zvítězil v Příbrami jasně 3:0 a odpoutal se z posledního místa tabulky na čtrnáctou pozici. Góly Slovácka vstřelili v druhé půli Tomáš Zajíc, Lukáš Sadílek a Jan Kuchta. Nováček z Příbrami počtvrté za sebou prohrál při celkovém skóre 1:18 a je třináctý s náskokem dvou bodů na Slovácko a čtyř bodů na poslední Duklu.

Dukla doma utrpěla s Jabloncem debakl 2:6 a vrátili se na poslední místo. Severočeši venku v nejvyšší soutěži zvítězili potřetí za sebou a spravili si chuť po středečním pohárovém vyřazení s Karvinou. V neúplné tabulce jim patří páté místo. Šest branek venku dali stejně v předminulém kole v Příbrami.