Ilustrační FOTO - Pixabay

KSČM: Přidejme týden dovolené všem!

Dovolená zaměstnanců by se měla zvýšit ze čtyř na pět týdnů za rok. Navrhují to poslanci KSČM v čele se Stanislavem Grospičem. Chtějí srovnat její délku s dovolenou státních zaměstnanců. Ti mohou čerpat pět týdnů ročně už nyní.

»Současná právní úprava tak vytváří nerovnost zaměstnanců z hlediska nároků na dovolenou, když u ostatních zaměstnanců je zaručen nárok na dovolenou v rozsahu pouze čtyř týdnů a prodloužení dovolené je pak ponecháno na vůli zaměstnavatele,« odůvodňují předkladatelé, které vede předseda mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič svůj požadavek na změnu zákoníku práce.

Komunisté jsou přesvědčeni o tom, že současná právní úprava poškozuje zaměstnance zaměstnavatelů provozujících podnikatelskou i nepodnikatelskou činnost, oproti zaměstnancům zaměstnancům placeným z eráru. Nárokovou délku dovolené mají tito zaměstnanci o týden kratší. Zároveň má podle KSČM zůstat ponechána možnost prodloužení dovolené ze strany zaměstnavatele formou individuální i kolektivní smlouvy, popřípadě vnitřním předpisem. Zachována by zůstala i možnost sjednání podmínek pro prodloužení dovolené při zachování rovného zacházení.

Ilustrační FOTO - Pixabay

»Novela zákoníku práce se nijak nedotýká délky dovolené učitelů a akademických pracovníků vysokých škol, která činí osm týdnů,« dodal pro náš list Grospič. Je přesvědčen o tom, že pětitýdenní dovolená by neměla velké dopady na podnikatelské prostředí. Poukázal na to, že už nyní mnoho podnikatelů poskytuje zaměstnancům jeden týden dovolené navíc formou benefitu nebo přímo v pracovní smlouvě.

Předlohu dostane nejdřív k posouzení Babišova vláda. Pak o ní rozhodnou zákonodárci. Komunisté by byli rádi, kdyby začala platit od ledna 2020.

Za vyspělou Evropou pokulháváme

Nároky zaměstnanců ve všech zemích světa rostou, Evropané z EU mají většinou dovolenou na zotavenou, stanovenou zákonem většinou delší než 20 dní. Lidé, kteří působí v ČR v soukromém sektoru, mají ze zákona právo na 20 dní dovolené bez ohledu na věk a dobu strávenou v zaměstnání. Za vyspělou západní Evropou pokulháváme, i když firmy mohou svým zaměstnancům volno prodloužit v kolektivní smlouvě. Některé podniky to dělají, protože se jim zaměstnanců stále nedostává, a lidi si »přetahují«, získávají je na různé benefity. Jedním z nejžádanějších je právě víc dní dovolené. Téměř srovnatelně se západní Evropou jsou na tom zaměstnanci ve veřejném sektoru, kteří mají ze zákona nárok na 25 dní dovolené, pedagogičtí pracovníci, jak jsme už uvedli, dokonce na osm týdnů.

»KSČM dlouhodobě prosazuje záměr zkrácení pracovní doby, protože chce, aby se lidé v produktivním věku mohli více věnovat rodině, svým zájmům a v neposlední řadě také sebevzdělávání. Chce přitom, aby se pracujícím prodloužila dovolená. Čas na odpočinek je velice důležitý,« zdůraznila pro náš list už před časem místopředsedkyně hospodářského výboru Sněmovny Květa Matušovská (KSČM). Práci považuje za to nejdůležitější, co člověk ke svému životu potřebuje, ale je k tomu také nutné vytvořit vhodné podmínky. »Zkrácená pracovní doba, odpovídající mzda a potřebný čas na odpočinek a regeneraci sil jsou naše stálé požadavky,« dodala. Volné dny navíc – nejčastěji jde o pět dní - jsou populárním benefitem, který firmy zaměstnancům poskytují, aby je motivovaly,« řekla. Stále častěji jsou to i tři tzv. sick days. Tři dny zaměstnavatelem placeného volna na vyléčení krátké zdravotní indispozice zaměstnance, který je může čerpat bez lékařského potvrzení.

(ku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 21 hlasů.

(ku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.