Částečná bilance

Rok se s rokem sešel a my můžeme bilancovat plusy a mínusy. Podařila se nám spousta věcí, ať už se jedná o prosazení zvýšení důchodů pro seniory, zaplacení prvních tří dnů nemocenské, prosazujeme zvýšení platů pro zaměstnance a také snížení doplatků na pomůcky pro hendikepované.

Tím však naše práce rozhodně nekončí. Je třeba se zasadit o to, aby nerostné bohatství patřilo do rukou státu, aby voda nebyla zisková pouze pro zahraniční společnosti a na našem trhu její cena neustále stoupala. Trváme na zrušení vojenských misí i té v Afghánistánu. Vojáci, kteří umírají v tomto nerovném boji, mají své rodiny a děti a je až k nevíře, že nikdo neumí pochopit, že lidský život je nenahraditelný. V Americe dnes otevřeně diskutují o stažení svých vojáků z Afghánistánu. Zasadili jsme se o otevření znovuvyšetření privatizačních kauz. OKD je jen špičkou ledovce. V době privatizace bylo rozkradeno a zničeno plno prosperujících firem. Lidé dnes pozvolna dospěli k názoru, že není vše zlato, co se třpytí. V obchodech pociťujeme plíživé zdražení, stoupají ceny energií, ani se nikdo neobtěžuje na toto občany upozornit.

Česká republika je překrásnou zemí, kterou je třeba vést k prosperitě a snažit se o to, aby se zde občanům dobře žilo. Nezaměstnanost jako celek se snížila, ale jsou oblasti, kde lidé o práci téměř nezavadí. Zvláště ti, kterým je kolem padesáti, jsou na tom velmi špatně. Lidé v tomto věku jen stěží nacházejí možnost rekvalifikace a tím i odpovídající práci. Stejný problém mají ženy s malými dětmi. Také ony nedokážou majitelům podniku vysvětlit, že jsou plnohodnotnou pracovní silou. Je třeba se zaměřit i na možnost dojezdu lidí do práce mimo jejich bydliště rozšířením veřejné dopravy. V poslední době se zdražily hypotéky natolik, že lidé na ně nedosáhnou. Pro mladé je problém zajištění bytu neřešitelný. Státní výstavba je prakticky nulová. Dalším problémem, který máme před sebou, je zajištění dostupné kvalitní lékařské péče. Praktičtí lékaři na malých městech chybí. Pokud svou ordinaci vzhledem k věku zavřou, nemá je kdo nahradit. Příští rok máme rozhodně hodně práce, naplnit volební program KSČM dokážeme jen s vaší pomocí.

Pavel KOVÁČIK, předseda Poslaneckého klubu KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.8, celkem 33 hlasů.

Pavel KOVÁČIK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Gartouzek
2018-11-08 10:36
"naplnit volební program KSČM dokážeme jen s vaší pomocí."
Když my dáme ve volbách svůj hlas, to bude stačit na úspěšné
řešení popsaných problémů? Volební výsledky ukazují, že
"nás" ubývá. Zajímalo by mne, nakolik ovládá soudruh
Kováčik volební marketink?
fronda
2018-11-07 21:27
Takových "úspěchů", ale voliči to neoceňují a většinou o
tom nejspíš ani nevědí.
reich.mir.fan
2018-11-07 20:07
Pan Kováčik opomněl vyjmenovat ještě jednu důležitou věc a to že
se podařilo poslancům obstrukcemi navýšit si po Novém roce poslanecký
žold o 20% a že bude i on u hrantíku nadále hezky chrochtat.No a když
se hezky zasytí pak v televizi zase něco plácne jen tak aby řeč
nestála.No není mu fajn,hezky se usmívá a preference partaje má při
tom na háku.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.