Pátou kolonou je pro ně už i Nohavica s Puškinem

Někteří zastydlí kaprálové, kteří překabátili a odhodili stranickou legitimaci KSČ ve snaze vysloužit si nové frčky a kariéry, se obratem stali horlivými propagátory expanze NATO na východ a do Asie. Prostá služba vlasti totiž k vyšší kariéře nestačí. A tak figurky typu generála Petra Pavla dokonce veřejně označují současnou Ruskou federaci za nepřítele.

Podle militaristů víc než jednat o míru a spolupráci je nutné horečně zbrojit, expandovat a připravovat občany na válku v Evropě. Té zvrácené logice propadla i mnohá média. Na vše je podle nich možné a přímo nutné se dívat především optikou zaměřovače.

»Mravní motivace« současných výrobců nepřátel České republiky ovšem vzbuzují silné pochyby. Vždyť řečeno s oním generálem Pavlem: »Podmínkou, abych mohl dělat, co jsem chtěl, byla červená knížka, bral jsem to jako realitu.« To znamená, že zatímco dříve simuloval zájem bránit socialistickou vlast proti případné agresi NATO, dnes kvůli kariéře v NATO bere jako realitu agresivní politiku paktu. A ve snaze zalíbit se politické vrchnosti, nachází nepřítele v Rusku.

Říkávalo se kdysi »zelené mozky« oficírům prostšího uvažování a těm, kteří pro frčky a vojenské kariéry ve svém zákopovém vidění světa ignorovali rizika a důsledky »jednoduchých« vojenských řešení.

Dneska projevy »zelených mozků« utěšeně bují i v mnoha médiích. Také v Českém rozhlase a České televizi. Souhrou náhod NATO uspořádalo nyní »proti nepříteli na severu« největší vojenské cvičení od konce studené války takřka v synchronu s udělováním Puškinovy medaile v Rusku. Té medaile, kterou od roku 1999 získávají ruští občané i cizinci, kteří se významně zapsali nikoli v oblasti vojenství, ale v kultuře a humanitárních vědách, v literatuře či jiných oborech umění. Letos ji od prezidenta Ruské federace převzal i český písničkář Jaromír Nohavica, který si zamiloval a Čechům a Slovákům přibližuje mimo jiné Vladimira Vysockého a Bulata Okudžavu.

Zelené mozky v České televizi i rozhlasu velkoryse pominuly rizika spojená s harašením zbraní při cvičení paktu NATO. Zato s neobyčejnou pílí a horlivostí vytáhly proti Jaromíru Nohavicovi. Zrodil se i zvláštní díl pořadu 168 hodin s názvem Medaile z Kremlu, pořad extrémně jednostranný a zaujatý až běda, který měl českému divákovi říci především jedno. Vedení a režie České televize zásadně nesouhlasí s udělením Puškinovy medaile Jaromíru Nohavicovi za zásluhy o upevnění přátelství a spolupráce mezi národy a sbližování a vzájemné obohacování národních kultur. Obludná ideologická režie svým postupem a odvysílanými projevy těch, kdo v pořadu neúprosně vystoupili proti J. Nohavicovi, divákům sdělila, že udělení té medaile nepovažuje ze strany Ruska a jeho prezidenta za akt přátelství, ale za zlovolný útok hybridní války.

Nepřekvapí, že ve stejné souvislosti Bakalova DTV a její web aktualne.cz prezentovaly špílec moderátora Martina Veselovského, který neopominul zmínit, že Nohavica je přece ten agent StB a že by mohlo jít o Putinovu pátou kolonu. Moderátorem přizvaný šéfredaktor stanice Vltava Českého rozhlasu Petr Fischer tančil na vejcích, přitakal jen nejistě. Český rozhlas ovšem také samostatně, opět za účasti šéfredaktora stanice Vltava P. Fischera, odvysílal v pořadu Podcast »pár milých pohlazení a vzkazů« pro J. Nohavicu. Znovu připomněl spisy StB a názor, že »spolupráce byla možná aktivnější, než on říkal«. Ze záznamu pak do té debaty zaměstnanců rozhlasu režie pustila pečlivě vybrané »hlasy lidu« oznamující Nohavicovi: »dělá se mi fyzicky špatně«, »je to jenom ubohej práskač«.

Výroba a značkování nepřátel, kdy terčem denunciací, účelového lynče a nepřítelem se stal i písničkář Nohavica, je tedy bohužel nejen v soukromém pravicovém bulváru, ale i ve veřejnoprávní České televizi a Českém rozhlasu realitou. Nebezpečnou realitou, která jde proti lidské slušnosti i zdravému rozumu.

Miroslav GREBENÍČEK, poslanec (KSČM)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 172 hlasů.

Miroslav GREBENÍČEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


paul-55
2018-11-11 20:02
Je s podivem, že lempl, který se za socialismu nezmohl ani na vlastní
bydlení, vystupující pod jménem jaroslavprchal, se stále se svými
ubohými příspěvky cpe na stránky, které slouží pouze pěti
procentům příznivců KSČM. Myslím, že má se svým potenciálem na
víc a mohl by nás, pouhých pět procent příznivců, přestat
oblažovat svými pravičáckými bláboly. Čest.
Pisatel66
2018-11-11 00:51
Ano předsedo, takový má být komunista : zásadový, nekompromisní,
přímý. Díky.
rosemil71
2018-11-10 12:53
Pane Prchale,jedině směroplatné,rozumíte,Směroplatné.I Růža z
prasečáku to říkala,takže pro příště
prosím,SMĚROPLATNÉ,nevzdělanče.Apropo,hodně dlouho jsem neslyšel o
p.Harfovi,vašem kámoši v debatách.Snad se mu nic zlého nestalo a to
myslím se vší úctou.
fronda
2018-11-09 21:01
Tím spíš by ČT konečně měla přestat lhát.
hajek.jiri51
2018-11-09 18:02
Z Kavčích hor už dávno nevzlétají kavky, ale, Světe div se, volové!
Pro mě navíc ubožáci. A od těch je každá špína, vlastně
pochvalou. Tak že díky za intenzivní chválení pana Nohavicu, kterého
teď mám ještě raději. A všichni co znám, taky.
Prokopic.Karel
2018-11-09 14:41
Naprostý souhlas. Když naše Nezávislá (?), Veřejnoprávní a Drahá
(díky platům) TV poprvé o tom vyznamenání publikovala, tak tam
promítla stanoviska osmi známých i neznámých lidí "z
kultury". Všichni do jednoho (žena tam nebyla žádná) protestovali
proti panu Jarkovi Nohavicovi - kterého si nesmírně vážím, a to už
dlouhou řadu let.Mezi kritiky byl také pan "Rejžák", alias
"rejžek", kterého jsem nikdy neslyšel zazpívat ani
"Běží liška k Táboru" a nikdy nesložil píseň či text k
ní. Když jsem se podíval na www.seznam.cz k této problematice, tak
mohu sdělit, že 95 (devadesát pět) procent příspěvků bylo
jednoznačně pro pana J. Nohavicu. JE TO "NEZÁVISLOST" JAKO
BRNO.
zami
2018-11-09 10:28
Dolejš napadl Nohavicu taky...prý, co na to Vysockij. Vysockyj by byl s
Putinem kamoš, mohl by cestovat, koncertovat, peníze by mu nikdo
nebral....ten by byl spokojenej...
pleningeri
2018-11-09 09:23
Co taky jiného čekat od veřejnoprávního ministerstva propagandy. Snad
jen výměnu radních a vyvětrání zatuchlého posthavlovského smradu z
Kavčích hor. Kdo najde další Bobošíkovou?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.