Hra na »mrtvého brouka«

Poslanci po několika letech opět předvádějí na jevišti Sněmovny osvědčenou hru na »mrtvého brouka«. V případě jejího »vítězství« bude představovat »skokový« nárůst poslaneckých platů až o 20 procent. V případě »prohry« bude měsíční navýšení o pár tisícovek menší.

Nechci polemizovat o výši platu poslanců v restaurovaném kapitalismu. Koneckonců výše platů poslanců za báječné první republiky, ve které občas docházelo k umravňování »neuvědomělých dělníků« ke kapitalistickému zřízení pomocí střelby, nebyla v porovnání k dalším profesím také zrovna nízká.

Pouze za socialismu poslanci přicházeli více než zkrátka. Svoji funkci vykonávali bezplatně. Náhradu ušlého výdělku za dobu pracovního volna k výkonu funkce jim vyplatila jejich organizace. Těšit se tak mohli alespoň z »bonusu« v podobě bezplatného používání hromadných dopravních prostředků Československé socialistické republiky.

Tiše snad můžou závidět jen senioři a zaměstnanci, kteří »dosáhnou« na svoji měsíční almužnu ve výši minimální mzdy. Určitě by si ale tyto dvě uvedené kategorie občanů na podobnou hru typu »mrtvého brouka« zahrály rády také!

Miroslav KAVIJ, předseda Plzeňského KV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 54 hlasů.

Miroslav KAVIJ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-11-09 18:15
Proč ne? Pokud mzda musí odpovídat množství a "kvalitě"
neodvedené práce.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.