Ilustrační FOTO - Haló noviny

Rezoluce solidarity se Syřany

Díky iniciativě Světové federace demokratické mládeže a Světové rady míru se 92 zástupců členů a přátel obou organizací shromáždilo v syrském hlavním městě Damašku, aby se zúčastnili solidární mise se syrským lidem a mládeží ve dnech 29.-31. října 2018.

Účastníci mise reprezentující 55 organizací ze 37 zemí se podíleli na Mezinárodní konferenci pořádané na půdě Damašské univerzity 30. října a za přítomnosti 400 syrských studentů uzavřeli akci rezolucí, z níž vybíráme:

Vyjadřujeme naši úplnou solidaritu s oběťmi utrpení a těžkostí odehrávajících se během více než sedmi let, ve kterých Sýrie čelí nebývalé a koordinované agresi páchané USA, paktem NATO a Evropskou unií; společně s Tureckem, sionistickým státem Izrael a prozápadními monarchiemi v Zálivu.

Vyjadřujeme naši podporu rodinám stovek tisíc obyvatel, které přišly o život, a ještě většímu počtu zraněných. Odsuzujeme sankce a manévry zacílené na rdoušení syrského lidu teroristickými útoky, užíváním falešných záminek a zpráv jako prostředků na dosažení skutečného cíle - získání energetických zdrojů, plynovodů a trhů pro profit nadnárodních korporací.

Plán na násilnou změnu režimu selhal díky jednotě syrského lidu, avšak pokračují další podvratné plány a provokace (včetně smyšlenek o útocích chemickými či jinými zbraněmi hromadného ničení).

Mládež, studenti a mírové organizace ze všech koutů světa, reprezentující miliony obyvatel svých zemí, vyjadřují svou podporu Národnímu svazu syrských studentů a Syrskému hnutí bojovníků za mír.

Překlad KSM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 18 hlasů.

KSM

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-11-09 17:46
Ty gaunery, kteří to vše mají na svědomí, vyjmenovali přesně.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.