Ilustrační FOTO - Pixabay

Změna výsledků v Hesensku?

Při sčítání výsledků zemských voleb v Hesensku koncem října se objevila řada chyb. Ve zhruba 12 okrscích byla podle listu Frankfurter Allgemeine Zeitung pochybení volebních komisí tak závažná, že se tam sčítání hlasů bude muset opakovat.

Není přitom vyloučené, že se po přepočtu pozmění volební výsledky. Druhé Zelené od třetí sociální demokracie (SPD) totiž dělilo jen 94 hlasů.

K závažným chybám patřilo podle ČTK třeba to, že volební komise započetla výsledky nesprávné straně, zapomněla vzít v úvahu jednu hromádku hlasů nebo výsledek dokonce jen odhadla.

Pokud se po přepočtení hlasů podaří SPD překonat Zelené, mohlo by to případně znamenat otevření možnosti koalice SPD, Zelených a svobodných demokratů (FDP). Liberálové totiž vládu pod vedením Zelených zatím jasně odmítali, kdyby v jejím čele ale stál sociální demokrat, mohl by být jejich postoj jiný.

Nejpravděpodobnějším řešením však stále zůstává pokračování kabinetu CDU a Zelených, který má v novém parlamentu většinu jednoho hlasu.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 6 hlasů.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.