Ilustrační FOTO - pixabay

Odpůrců přijímání uprchlíků přibylo

Odpůrců přijímání uprchlíků v ČR v uplynulém půl roce přibylo. Podle říjnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) se počet lidí, podle nichž by republika vůbec neměla přijímat uprchlíky ze zemí s válečným konfliktem, zvýšil o deset procentních bodů na 68 procent.

S přijímáním uprchlíků do doby, než budou schopni vrátit se do své země, souhlasí jen 24 procent veřejnosti. To je zhruba o 11 procentních bodů méně než letos na jaře. Problém s tím, aby ČR přijala uprchlíky z válečných zemí a nechala je usadit se zde, nemají jen dvě procenta lidí.

Podle zjištění CVVM většina veřejnosti vnímá uprchlíky jako výraznou hrozbu pro bezpečnost ČR, Evropy a celého světa. V případě bezpečnosti ČR se obavy Čechů od dubna ještě zvýšily, a to o čtyři procentní body na 72 procent. V případě možného ohrožení evropské bezpečnosti a světového míru se nezměnily a zůstaly na 82, respektive 72 procentech.

Češi podle CVVM většinou odmítají přijímání uprchlíků z oblasti Blízkého východu a severní Afriky a proti jejich přijímání jsou většinou i tehdy, pokud by jejich odmítání mělo znamenat ztrátu peněz z fondů EU. Souhlas s přijímáním těchto uprchlíků v říjnu vyjádřilo pouhých 12 procent dotázaných.

Naproti tomu k přijímání uprchlíků z Ukrajiny jsou Češi vstřícnější, nicméně i v jejich případě převažuje nesouhlas s jejich přijímáním. Pro přijímání ukrajinských uprchlíků se vyslovilo 35 procent lidí, proti bylo 81 procent.

CVVM provedlo průzkum v době do 13. do 26. října a dotazovalo se v něm tisícovky lidí starších 15 let.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 16 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2018-11-09 20:55
Je to nové otrokářství. Vykořisťovatelé se neobejdou bez masy
nezaměstnaných, tak si je dovezou. Na úkor rozvojových zemí.
halonoviny
2018-11-09 16:38
Ono už to bylo jen na 58 %? Tak to je jasné, že přibylo. Předvolební
masáž pana premiéra v tomto smyslu byla opět dostatečně silná... R.
Janouch
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.