Ilustrační FOTO - pixabay

Zákaz sázek

Albánský parlament schválil zákon, jenž nařizuje uzavřít sportovní sázkové kanceláře a zakazuje i další formy hazardních her.

Opatření nabude účinnosti na začátku příštího roku, informovala agentura Reuters. Podle vlády jde o krok v rámci boje s organizovanou kriminalitou a se sociálními problémy.

Zákon nařizuje uzavřít sportovní sázkové kanceláře a zakazuje i další formy sázení na sport, včetně provozování sázkařských internetových portálů. Ruší ale i herny s hracími automaty. Opatření se nedotkne hazardu v kasinech ve velkých hotelech a televizní loterie. Podle oficiálních údajů Albánci na sázkách ročně utratí 140 až 150 milionů eur (až 3,8 miliardy korun). Albánská média však uvádějí, že pokud se do těchto statistik započítají také ilegální sázky, pak to může být až 400 milionů eur (zhruba 10,3 miliardy korun), což je pět procent hrubého domácího produktu. Albánský premiér Edi Rama při nástupu do funkce v roce 2013 uvedl, že chce sportovní sázení zakázat, a to »v rámci boje proti hospodářské kriminalitě«. V parlamentu řekl, že zákon povede »válku se zlem zakořeněným hluboko v naší společnosti«. Premiér mimo jiné obvinil některé vlastníky sázkových kanceláří z kriminální činnosti a napojení na organizovaný zločin. Varoval zároveň, že nově zřízená zvláštní skupina zablokuje jakýkoliv internetový sázkový server.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.