NE další krádeži státního majetku

Výkonný výbor ÚV KSČM přijal na svém včerejším zasedání v Praze stanovisko k aktuální politické situaci, které přetiskujeme v plném znění:

KSČM privatizaci státních podniků považuje za další hazard s majetkem nás všech a u ČD Cargo i hazard s národním dopravcem. Jsme tranzitní zemí, kde doprava je strategickým odvětvím, a to nejen u dopravy osobní, ale i v dopravě zboží. Nákladní doprava je přitom nejvýdělečnějším oborem drah. Společnost ČD Cargo v pololetí vykázala zisk 350 milionů korun.

Odbory zastávají názor, že ČD Cargo potřebuje strategického partnera. KSČM prosazuje vyhodnocení ekonomických analýz, které ukáží, zda takové řešení je či není nutné.

ČD Cargo je v současnosti největší a nejvýznamnější dceřiná společnost z koncernu ČD. Není však zdaleka jedinou, o jejíž privatizaci se uvažovalo.

Privatizace ČD Cargo nebyla součástí vládního prohlášení. Jediné, o čem se hovořilo, byly slevy pro studenty a seniory.

Základním východiskem KSČM je koncepční charakter aktivit státu v ekonomice, posílení výkonu vlastnických práv ve veřejném sektoru, zastavení další privatizace státu a provedení inventury státního majetku a prověření privatizačních procesů i zpětně.

Uchování rozhodujícího podílu ve strategických společnostech umožní státu i nadále podílet se aktivně na přerozdělování jejich zisků, což zajistí pravidelný příjem do státního rozpočtu.

KSČM je jednoznačně proti privatizaci státních podniků a ČD Cargo. Další státní podnik si ukrást nenecháme. A to i z důvodu obavy oslabení úlohy státu, o rušení pracovních míst zaměstnanců a tím jejich propouštění. Nechceme, aby docházelo k ohrožení pracovních pozic zaměstnanců anebo jejich pracovních podmínek.

VV ÚV KSČM, 9. listopadu 2018


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 76 hlasů.

VV ÚV KSČM

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.