Ilustrační FOTO - pixabay

Požáry v Kalifornii krutě zasáhly i do života řady celebrit

Při rozsáhlém požáru Woolsey, který v posledních dnech pustoší jih Kalifornie, přišlo o svou nemovitost i několik celebrit. Je mezi nimi zpěvačka Miley Cyrusová, rocker Neil Young, herečka Caitlyn Jennerová, herec Gerard Butler, režisér Scott Derrickson nebo německý moderátor Thomas Gottschalk. Evakuováni museli být o víkendu také zpěvačky Lady Gaga a Cher, herci Scott Baio a Rainn Wilsonová či televizní celebrita Kim Kardashianová Westová.

Plameny zuří i ve městech jako je Malibu a Calabasas a jejich okolí, kde má dům řada slavných osobností.

"Jsem zcela zdrcena těmi požáry, které zasáhly mou obec," napsala na twitteru Cyrusová. "Můj dům už nestojí, ale společné vzpomínky s rodinou a přáteli jsou silné. Jsem vděčná za vše, co mám," napsala v neděli 25letá zpěvačka.

zpěvačka Miley Cyrusová. FOTO - Wikimedia commons

Podle serveru TMZ rovněž shořel dům 69leté herečky Caitlyn Jennerové v okrese Ventura.

Herec Gerard Butler (48) po návratu do své rezidence v Malibu doložil zkázu na instagramu zveřejněním fotografie, na níž stojí před ohořelým domem a autem. Herec - známý například z filmu 300: Bitva u Thermopyl - podobně jako mnohé další celebrity poděkoval hasičům za jejich nasazení v boji s požárem.

Plameny zničily také historickou lokalitu Paramount Ranch, která posloužila při natáčení seriálů jako Westworld nebo Doktorka Quinnová.

"Nedokážu k tomu vůbec nic říct, protože mi chybějí slova," řekl 68letý Gottschalk deníku Bild. "Na zdi jsem měl pověšený rukopis básně Panter od Rainera Marii Rilkeho. Ten lehl popelem, stejně jako schodiště, na němž vždy řádily moje děti," poznamenal bavič a moderátor, který se v Kalifornii usadil v 90. letech.

Dvojice kalifornských požárů si do dnešního rána vyžádala už nejméně 31 obětí na životech a evakuaci více než 300.000 lidí. Přes 200 lidí se pohřešuje. Požár nazývaný Camp Fire už počtem 29 obětí vyrovnal dosud nejničivější kalifornský požár Griffith Park Fire z roku 1933. Ve městě Paradise na severu Kalifornie už zničil více než 6700 domů a živností. Nyní je ze čtvrtiny pod kontrolou.

Požár Woolsey na jihu Kalifornie si zatím vyžádal dva lidské životy a zničil 177 stavení. Zatím se ho podařilo dostat pod kontrolu pouze z 15 procent.

Počet obětí požárů v Kalifornii stoupl na 31

Počet obětí lesních požárů v Kalifornii stoupl na 31 poté, co úřady na severu státu ohlásily, že našly dalších šest mrtvých těl. Oznámila to dnes agentura AP s tím, že z hlediska počtu obětí jde o dosud nejhorší požáry v dějinách Kalifornie. Předchozí bilance čítala 25 obětí ohnivého živlu. Podle úřadů počet mrtvých pravděpodobně vzroste.

Šerif okresu Butte County Cory Honea uvedl, že během neděle se pět mrtvých těl našlo v domech a jedno v autě v ohořelých troskách města Paradise. Policie od čtvrtka, kdy zdejší požár propukl, pohřešuje 228 lidí.

Na severu Kalifornie plameny nejvíce zasáhly právě město Paradise, kde lehlo popelem přes 6700 domovů, firemních objektů a obchodů i nemocnice. Některé z obětí požárů byly nalezeny uvnitř nebo nedaleko svých ohořelých aut či v troskách a okolí vyhořelých domů.

Podle hasičů se požáry dále šíří kvůli silnému větru a suchu, které v oblasti panuje. Kvůli ohni bylo v celé Kalifornii evakuováno více než 300.000 lidí. Plameny podle stanice BBC tu letos spálily území o rozloze větší, než má Belgie a Lucembursko dohromady.

V Kalifornii propukl oheň na třech místech. Jeden z požárů pustoší plážový resort Malibu na jihu státu.

Proti požárům v Kalifornii zasahuje více než 8000 federálních, státních a místních hasičů, uvedl podle agentury AFP jejich zástupce Scott Jalbert. Pod kontrolou mají zatím jen čtvrtinu z požáru nazývaného Camp, který zasáhl sever Kalifornie. Požár Woolsey, který pustoší jih, se zatím podařilo uhasit jen z deseti procent. Příčina vzniku požárů dosud není známa.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.