Další setkání na začátku roku

Americký prezident Donald Trump plánuje sejít se se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem začátkem příštího roku. Nebude prý ale opakovat chyby minulých vlád a neumožní KLDR porušovat sliby ohledně ukončení severokorejských zbrojních programů.

Americký viceprezident Mike Pence. FOTO - wikipedia commons

Uvedl to americký viceprezident Mike Pence po schůzce s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem na okraj summitu Sdružení zemí jihovýchodní Asie (ASEAN) v Singapuru. Podle Pence by na nadcházející vrcholné schůzce Trumpa s Kimem měl být sepsán detailní postup denuklearizace Korejského poloostrova. USA budou do té doby pokračovat ve vyvíjení maximálního tlaku na Severní Koreu, dodal americký viceprezident. Pence dále sdělil, že Trump se na summitu G20 v Argentině tento měsíc sejde s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a hodlá s ním mluvit »o výjimečné roli, kterou Peking hraje při řešení severokorejské otázky«. Čína je dlouhodobě nejbližším diplomatickým spojencem KLDR a jejím hlavním obchodním partnerem.

Kim Čong-un a Donald Trump spolu poprvé jednali v červnu v Singapuru, kdy Kim slíbil pracovat na denuklearizaci Korejského poloostrova. Trump mu výměnou za to nabídl bezpečnostní záruky a rušení sankcí. Nyní obě země vedou diskuse o dalším summitu. »Přípravy pokračují. Předpokládáme, že se summit uskuteční někdy po 1. lednu, ale kdy a kde přesně bude, ještě nebylo stanoveno,« prohlásil Pence.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.9, celkem 8 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


pleningeri
2018-11-16 20:01
A copak nabízejí USA Korejské lidové demokratické republice? Až po
odzbrojení možná uvolní sankce, ale přítomnost amerických základen
na Korejském poloostrově bude trvat donekonečna? Kim není padlý na
hlavu ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.