Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Dodatečné komunální volby

Dodatečné komunální volby se pravděpodobně koncem ledna uskuteční ve všech 17 obcích, kde se v říjnu kvůli nedostatku kandidátů nekonaly. Lhůta pro předložení kandidátních listin skončila.

Konání voleb 26. ledna nyní bude záležet na tom, zda kandidátky nevyřadí registrační úřady. Čas na zkontrolování a registraci kandidátek mají do 9. prosince.

Volit místní zastupitele s téměř čtyřměsíčním zpožděním by měli lidé v pěti středočeských obcích - v Děkově na Rakovnicku, Kadlíně na Mělnicku, Klukách na Mladoboleslavsku, Roblíně u Prahy i v Litichovicích na Benešovsku, kde byla sestavena jen jedna kandidátka.

Sedmičlenná zastupitelstva by měli mít Horšicích na Plzeňsku a v Němčovicích a Skomelnu na Rokycansku. Ve Vísce u Jevíčka na Svitavsku budou proti sobě stát dvě uskupení, stejně jako v Němčicích na Strakonicku. V Kbelnici na Jičínsku se přihlásilo jedno sedmičlenné sdružení nezávislých kandidátů a šest samostatných kandidátů. Dostatek kandidátů je také v Tatobitech na Semilsku.

Ve Stříteži na Žďársku kandiduje 11 lidí, kteří podali samostatnou kandidátní listinu. Ve Ždírci u Havlíčkova Brodu podalo přihlášku jedno šestičlenné sdružení a jeden nezávislý kandidát. Dvě kandidátky jsou podané v Hodějicích na Vyškovsku, tři kandidátky v Lipovci na Blanensku a jedna kandidátka v Dlouhé Lhotě na Blanensku.

Další volby se pravděpodobně uskuteční 16. března, a to v obci Tis na Havlíčkobrodsku, kde se v říjnu zvolené zastupitelstvo rozpadlo. Ve stejném termínu budou opakované komunální volby ve Strakonicích, kde výsledky říjnových voleb zrušil ve středu soud kvůli neregulérní předvolební kampani.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama