Je tu čas adventu

Po roce začal opět čas adventu, který bývá spojován s dobou dobročinnosti, naděje a rozjímání.

První mrazivé noci mají za následek první lidské oběti z řad bezdomovců. V médiích pokračuje každodenní lynč na prezidenta Zemana a premiéra Babiše (ve skutečnosti na současnou vládu hnutí ANO). Svět hlásí masové nepokoje ve Francii spojené nejen se stovkami zraněných demonstrantů, ale i úmrtími z jejich řad.

Ve znamení demonstrací odpůrců kapitalistické globalizace proběhl i summit představitelů nejsilnějších světových ekonomik G20 v Buenos Aires. Každodenní zprávy o úmrtí příslušníků Armády USA a jejich spojenců NATO v nekonečné válce v Afghánistánu zatím nic nenasvědčují ani o brzkém ukončení vojenského konfliktu v této části světa. Narůstající eskalace napětí mezi Ukrajinou a Ruskou federací bude především pro zbídačelé ukrajinské obyvatele v zimním období ve znamení dalšího jejich strádaní způsobené výpadky v dodávkách plynu, elektrické energie a potravin.

Pár střípků mozaiky současného světa každodenně dokazující prohlubující se rozpory současného kapitalismu, ve kterém je hra na demokracii a dodržování tzv. lidských práv jen zástěrkou k posilování imperialismu a skupiny nejbohatších oligarchů planety.

Nejen tyto události zatím nasvědčují, že s příchodem nového roku na konci druhé dekády 21. století k zásadní změně světového vývoje nedojde. Spíše naopak. Výsledkem narůstajících imperialistických antagonismů budou další miliony migrantů, uprchlíků a nevinných válečných obětí. Stejně jako narůstající úsilí o získání dalších přírodních zdrojů a získání nových světových trhů.

Nejen v čase adventním tak obyčejným přáním většiny lidí zůstane, aby eskalace řešení sporů kapitalismu nepřerostla ve zničující světový válečný konflikt.

Miroslav KAVIJ, předseda Plzeňského KV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 42 hlasů.

Miroslav KAVIJ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.