Ilustrační FOTO - Pixabay

Britský pár vyhrál 115 milionů liber v loterii, chce je rozdat

Pár ze Severního Irska se rozhodl podělit s blízkými o 115 milionů liber (přes tři miliardy Kč), které vyhrál v novoročním losování loterie EuroMillions. Frances a Patrick Connollyovi si prý už vytvořili seznam několika desítek příbuzných a přátel, kterým chtějí část výhry věnovat. Peníze hodlají dát i na dobročinné účely.

Jména vítězů byla oznámena na dnešní tiskové konferenci v severoirské metropoli Belfastu. Jejich výhra podle zpravodajské společnosti BBC představuje čtvrtou největší v rámci loterie EuroMillions v Británii a vůbec nejvyšší, co se týče Severního Irska.

"Řekl mi 'vyhráli jsme' a já jsem si myslela, že jsme vyhráli třeba 1000 liber. Ale on říká: Ne, tys mě nepochopila, vyhráli jsme!" popsala Connollyová novinářům moment, kdy jí manžel informoval o výsledku losu. Vítězná čísla prý dvojice padesátníků z vesnice Moira vybrala zcela náhodně.

"Tohle je masivní částka a chceme, aby měla velký dopad na životy dalších lidí, které známe a milujeme, a také na naši budoucnost," pokračovala Connollyová. "Rozdávat ty peníze bude velká zábava. Pro mě bude potěšení vidět jejich obličeje," dodala. Manželé si po oznámení výhry začali dělat seznam osob, které chtějí obdarovat. V čase dnešního setkání s novináři na něm prý bylo asi 50 adresátů, kteří o tom ale ještě nevěděli.

"Peníze vám štěstí nepřinesou. Štěstí už máme, v životě jsme se dočkali mnoha požehnání. Mám skvělou ženu, skvělou rodinu a skvělé přátele, takže tohle je jen třešnička na dortu," řekl Connolly.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 7 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.