Pohled na okruh od západu. FOTO - wikimedia commons

Trestné body lze smazat v Mostě

Řidiči si budou moci už v lednu odmazat »trestné body« na mosteckém autodromu. Ročně jich této příležitosti využije kolem 350. Nabídka platí pro ty, kteří nemají v součtu více než deset bodů.

První letošní školení bezpečné jízdy s odpočtem bodů se uskuteční 20. ledna, další tři termíny jsou v únoru. Odečíst si tři body z registru po absolvování školení bezpečné jízdy je ze zákona možné jen jednou v kalendářním roce.

Podmínkou pro účast na školení je, že zájemce nemá žádný z přestupků ohodnocen šesti a více body. Po dokončení kurzu musí do třiceti dnů podat žádost o odečet.

Školení sestává z teoretické výuky a praktického výcviku. Obsahuje teorii řízení a zásady bezpečné jízdy, nejčastější příčiny dopravních nehod a jejich předcházení, důsledky protiprávního jednání motoristů či prevenci řešení mimořádných událostí v silničním provozu.

Ministerstvo dopravo sdělilo, že v České republice má aktuálně 39 592 řidičů dvanáct trestných bodů, z toho 4932 je jich v Ústeckém kraji. Nejvíce potrestaných řidičů ze všech krajů je ve Středočeském kraji, a to 5443. Na druhém konci žebříčku s 1177 motoristy je Vysočina.

Za školení odpočtu bodů zaplatí zájemci na mosteckém autodromu 3890 korun. Vedle toho si mohou zájemci zaplatit kurz bezpečné jízdy, při němž si lze zkusit třeba brzdění na vozovce, jejíž povrch připomíná sníh či námrazu, smyk či vyhýbání v kopci a zatáčkách. Kurz vyjde na 5040 korun.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 2 hlasy.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.