Reklama

Kateřina Kaira Hrachovcová spustila akci »Krejzovi pomáhají«

Herečka ze seriálu Krejzovi dostala nabídku, na kterou se »ne« rozhodně neříká. Stala se patronkou a tváří charitativní akce »Krejzovi pomáhají«, která bude podporovat opuštěná zvířátka, aby našla svůj domov. Kampaň odstartovala tento týden na obrazovkách televize Prima a zapojit se mohou všichni diváci.

Televize Prima se rozhodla společně s Kateřinou Kairou Hrachovcovou pomáhat opuštěným a týraným zvířátkům. Prostřednictvím televize budou mazlíčci z útulků hledat nový domov. »Pro mě to byla jasná volba,« vysvětlila nadšeně herečka, proč na nabídku kývla. »Já si zvířátko z útulku nikdy nevzala, ale měla jsem v dočasné péči dogu Stelu. Jedna dáma, která dlouhodobě navštěvovala veterinární kliniku, kde jsem pracovala, vyslovila přání, jestli bych se, až odejde, nepostarala o to její zvíře, aby nebylo dáno někomu cizímu. Tak jsem přišla ke Stele, která posléze šla k někomu, kdo si ji zamiloval. V dočasné péči jsem taky měla několik kočiček, které jsem si chtěla nechat, ale vždy to dopadlo tak, že se našli lidé, u kterých jim bylo krásně,« popsala herečka svou zkušenost s nalezenci.

Do akce »Krejzovi pomáhají« se na přání herečky zapojil i pes Punťa. »S tím to bylo doslova nejtěžší natáčení, protože Punťa není vůbec lehoučký, takže se pronesl. A ještě si ho pochovat, aby to vypadalo esteticky, není úplně jednoduché.«

Na obrazovce v upoutávkách se tak Kaira objevuje se svým mazlíčkem, ale třeba i se štěňátkem jezevčíka Bellou nebo s kočičkou. »Komunikace je důležitá a já je beru jako svoje parťáky. Když jste s někým na place, i se štábem, který byl fantastický, tak nejdůležitější je samozřejmě to zvířátko. Takže jsem jim všem poděkovala za to, že byli na natáčení a focení tak skvělí a dali to.«

Herečka věří, že akce bude mít úspěch, a spousta zvířat díky ní najde nový domov. »Běžte do toho. Každý víme, na co máme, a pokud si u některého příběhu řeknete, že to zvíře chcete, a zamilovali jste se do něj na první pohled, tak neváhejte,« vyzvala.

Láska na celý život?

Kateřina Kaira Hrachovcová je přesvědčená, že díky této akci se zrodí nová láska na celý život. »Věřím, že se lidi zapojí a nějakému zvířátku u sebe poskytnou nový domov. Jinak bych do toho nešla. Věřím, že každý z nás, kteří v tom jsme a podílíme se na tom, že tomu dáme ze sebe to nejlepší. Není to jen na efekt. Je za tím spousta práce, času, který, je vzácný, a vím, že ti mazlíčci určitě najdou domov. Moc si to přeju.«

A protože je Kateřina vyhlášenou milovnicí zvířat, tak svoje tělo, a to doslova, propůjčila i záchranné stanici JARO Jaroměř, kde se nechala zvěčnit do kalendáře s poštolkou na rameni. »Částka za kalendář jde přímo na pomoc záchranné stanice. Fotografie od Jany Pechlátové jsou nejvíc kouzelné a nejsem na nich jen já, ale především lesní zvířata, protože o ty tady jde«.

Veškeré informace a podrobnosti o projektu »Krejzovi pomáhají«, najdete na stránkách www.primamazlicek.cz.

(koz)

FOTO – Jana PECHLÁTOVÁ (1) a TV Prima


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.7, celkem 6 hlasů.

(koz)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.