Maltský národní fotbalový stadion Ta’ Qali, kde se bude hrát závěrečná fáze Zimní Tipsport ligy 2019. FOTO - malta.com

Brno ve finále, Boleslav neuspěla

Obhájci vítězství v Tipsport lize fotbalisté Brna zvládli souboj druholigových celků a po výhře 2:0 nad Táborskem postoupili do finále závěrečného turnaje hraného na Maltě. V semifinále naopak neuspěl předloňský šampion Mladá Boleslav, který prohrál 1:2 se Slovanem Bratislava.

O vítězství Brna rozhodli Lukáš Vraštil s Michalem Škodou a Zbrojovka bude usilovat o třetí triumf v tradiční zimní soutěži. Mladá Boleslav se Slovanem prohrávala po prvním poločase 0:2, ale neměla daleko k vyrovnání. V 67. minutě snížil Jakub Fulnek a sedm minut před koncem mohl srovnat Komličenko, jeho penaltu ale brankář Šulla chytil.

Úspěšnou premiéru pod novým trenérem Romanem Pivarníkem, který ve čtvrtek nahradil Michala Bílka mířícího k reprezentaci Kazachstánu, má za sebou Zlín. Moravané i díky dvěma zásahům Patrika Slaměny rozstříleli 5:0 Nitru a v přípravě zatím neinkasovali. »Jsem spokojený nejen s výsledkem, ale měli jsme tam také dobré momenty a kromě pěti gólů jsme si vypracovali ještě dost dalších šancí,« uvedl pro klubovou televizi Pivarník.

(čtk)

Domácí fotbal ve faktech

+*ZIMNÍ TIPSPORT LIGA - semifinále na Maltě: Zbrojovka Brno - Táborsko 2:0 (1:0), Slovan Bratislava - Mladá Boleslav 2:1 (2:0).

+*PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY: Trenčín - Opava 1:0 (1:0), Teplice - Varnsdorf 5:1 (2:0), Kroměříž - Slovácko 1:4 (1:1), Příbram - Sokolov 4:1 (1:1), Olomouc - Ružomberok 1:1 (0:0), Zlín - Nitra 5:0 (2:0), Karviná - Niepolomice 0:0, Slavia - Ústí nad Labem 8:0 (1:0), Karabach - Bohemians 1905 3:1 (1:1), Dukla - Chrudim 4:1 (2:0), Jablonec - Žižkov 2:1 (0:0).

Hodnocení: 4, celkem 2 hlasy.