Ilustrační FOTO - Pixabay

Radary pro Kyrgyzstán

Pardubická firma ERA dokončila instalaci systémů pro zajištění bezpečnosti letového prostoru v Kyrgyzstánu.

Zařízení sledují oblast mezinárodního letiště u města Oš a letové koridory, především směrem na Rusko. Společnost ERA od roku 2011 patří zbrojařské skupině Omnipol. Cenu zakázky nezveřejnila. »Sekundární radar překročil hranici životnosti, byl nahrazen novou progresivní technologií multilaterace. ERA na dodávce spolupracovala s místní firmou Asiainfo. Síť senzorů má devět pozemních stanic, které budou dle předpokladu v blízké budoucnosti doplněny o dalších devět,« uvedla Lenka Stejskalová Reichová z firmy.

Mezinárodní letiště Oš slouží druhému největšímu městu Kyrgyzstánu po hlavním městě Biškeku. Hornatý terén země si vyžádal, aby pět stanic firemní technici instalovali v oblastech okolo 3000 metrů nad mořem. Vnitrozemský Kyrgyzstán sousedí s Kazachstánem, Uzbekistánem, Tádžikistánem a Čínou, v posledních třech jmenovaných zemích má ERA rovněž své systémy.

ERA dodává kromě systémů kontroly vzdušného prostoru pro civilní sektor i vojenské systémy, pasivní radiolokátor VERA-NG slouží jako součást protivzdušné obrany a sledovací systém k ochraně hranic. Firma má klienty zhruba v 62 zemích světa.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 11 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.