Valenta převede majetek do svěřenského fondu

Senátor a miliardář Ivo Valenta (za Soukromníky) převádí svůj majetek do svěřenského fondu, prý kvůli dědickému uspořádání majetku.

Valentovi patří například loterijní společnost Synot Tip a většinový podíl ve firmě Our Media, pod níž spadají portály Parlamentní listy, regionální televize, Nakladatelství Olympia nebo slovenský deník Pravda včetně jeho internetové verze.

Senátor a miliardář Ivo Valenta. FOTO - wikimedia commons

»Svěřenský fond bude založen přibližně ve druhé polovině měsíce března,« uvedl Valenta. Podotkl, že důvodem není zákon o střetu zájmů, takzvaný Lex Babiš, který zakázal vrcholným politikům vlastnit média a přinesl i další omezení ohledně jejich podnikání.

Kvůli podezření z Valentova střetu zájmů podala v polovině prosince podnět organizace Transparency International. Valenta podle ní porušuje zákon tím, že prostřednictvím jiných společností ovládá regionální televizi TV Brno 1. Valenta tvrzení organizace již dříve odmítl. Poukazuje na to, že ve zlínském krajském a městském zastupitelstvu vykonává funkci jako neuvolněný, tedy neplacený člen.

Pokud se rozhodne k obhajobě senátního mandátu na Uherskohradišťsku v příštím roce, přestane se prý věnovat podnikatelským aktivitám, které by mohly střet zájmů působit.

V loňském žebříčku 80 nejbohatších Čechů, který zveřejnil časopis Forbes, patřilo Valentovi 51. místo s majetkem 4,4 miliardy korun. Oproti předchozímu vydání žebříčku senátorovo jmění vzrostlo o 1,1 miliardy Kč, tedy zhruba o třetinu.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1.7, celkem 6 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.