Kvitová a Plíšková mezi osmi

Petra Kvitová i Karolína Plíšková postoupily na tenisovém turnaji v Dubaji do čtvrtfinále. Kvitová porazila výborně hrající americkou kvalifikantku Jennifer Bradyovou 7:5, 1:6, 6:3. Plíšková po velkém boji vyřadila další Američanku Alison Riskeovou dvakrát v tie-breaku 7:6, 7:6.

Příští soupeřkou Kvitové bude Slovenka Viktória Kužmová, která odvrátila Sofii Keninové tři mečboly a po obratu zdolala Američanku 1:6, 7:5, 6:2. S 20letou Kužmovou si Kvitová zahraje poprvé.

Plíšková postoupila předtím do osmifinále stějně jako Kvitová po třech setech. Ve večerním utkání a s krátkou pauzou kvůli dešti poradila se Slovenkou Dominikou Cibulkovou 6:2, 3:6, 6:3.

Japonce Naomi Ósakaové turnajová premiéra v roli světové jedničky nevyšla. Dvojnásobná grandslamová šampionka, jež se na kurty vrátila poprvé od lednového triumfu na Australian Open, podlehla ve druhém kole turnaje v Dubaji Francouzce Kristině Mladenovicové 3:6, 3:6.

Markéta Vondroušová porazila v 1. kole halového turnaje v Budapešti kvalifikantku Španělku Georginu Garcíaovou 6:0, 7:6. V osmifinále se česká hráčka utká s Ruskou Annou Blinkovovou.

Jiří Veselý prohrál první zápas po zranění nohy z Davisova poháru proti Nizozemsku. Na turnaji v Marseille ho vyřadil v úvodním kole domácí Grégoire Barrere po setech 7:6, 6:3. Francouzskému hráči stačily k postupu dva brejky, v dramatickém závěru Veselý odvrátil osm mečbolů.

(zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.