Kim Čong-un a Donald Trump na loňském summitu v Singapuru FOTO - wikipedia.org

Summitové šílenství

Vietnamskou metropoli Hanoj zachvátilo před schůzkou amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského lídrda Kim Čong-una tzv. summitové šílenství. Kadeřník Le Tuan Duong v posledních dnech vytvořil asi desítce zákazníků zdarma účes v Trumpově či Kimově charakteristickém stylu, uvedla agentura AP.

Duongovo kadeřnictví je skryté v jedné z úzkých postranních uliček Hanoje. Na židličce uvnitř sedí řidič motocyklového taxi Le Phuc Hai a trpělivě čeká, až mu kadeřník obarví jeho přirozeně černé vlasy na oranžovo. »Mám Donalda Trumpa opravdu rád, tak chci mít jeho účes,« vysvětluje podle ČTK.

Vedle něj se devítiletý To Gia Huy postupně mění v miniaturu severokorejského vůdce. »Spousta lidí říká, že vypadám jako Kim Čong-un, zvlášť s tímto účesem,« prohlašuje chlapec, který má pro svou podobnost s vůdcem KLDR přezdívku Un.

Hoch jen stěží skrývá své nadšení nad tím, že Kim přijede příští týden do vietnamského hlavního města na druhý summit s Trumpem, který je plánován na 27. a 28. února. Trochu naivně přitom doufá, že bude mít příležitost setkat se s Kimem osobně.

»Hanoj je mírové město. Když se Donald Trump a Kim Čong-un rozhodli setkat se zde k rozhovorům o obnově míru, chtěl bych, aby bylo vidět, že místní lidé tuto iniciativu vítají. Proto jsem se rozhodl, že k tomu také přispěju,« uvedl kadeřník Duong.

Podle jeho názoru Kimův účes dýchá mládím, zatímco Trumpův ukazuje moc. »Ale Kimův účes je mezi zákazníky mnohem populárnější,« dodává.

(rj)

 

 

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 6 hlasů.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.