Ilustrační FOTO - Pixabay

Na sedmdesát lidí pohltilo peklo

Při mohutném požáru v bangladéšské metropoli Dháce zemřelo nejméně 70 lidí, po dalších možných obětech se pátrá. Na pět desítek osob je v nemocnici, některé ve vážném stavu. Počet obětí může růst.

Oheň zachvátil obytný dům v centrální části města, odkud se rozšířil do několika okolních budov. Příčina požáru zatím není jasná, podle zdrojů AFP mohlo jít o výbuch plynu. Požár podle hasičů vypukl ve čtyřposchoďovém domě ve středu okolo 23. hodiny místního času (18.00 SEČ) a více než dvěma stovkám hasičů se jej již podařilo z větší části dostat pod kontrolu. Sílu plamenů umocňovaly hořlavé látky, které byly v částech zasažených budov uskladněny. »Slyšel jsem hlasitou explozi. Otočil jsem se a viděl, že je celá ulice plná aut a rikš. Všude byly plameny,« citovala AFP jednoho z místních obchodníků, jehož krámek byl poničen a on sám zraněn.

Šéf hasičů AFP řekl, že tragický dopad požáru zvýšil i fakt, že začalo hořet v době, kdy byly okolní úzké uličky plné lidí čekajících v dopravní zácpě. Požáry s desítkami obětí nejsou ve stošedesátimilionové jihoasijské zemi výjimečným jevem, obvykle bývají spojovány s hodně ledabylým přístupem k bezpečnostním pravidlům pro stavby a provoz budov. Patrně nejtragičtější za poslední desetiletí byl požár v textilním závodě na předměstí Dháky, kde v roce 2012 zemřelo přes 120 lidí. O dva roky dříve při požáru bytového komplexu v Dháce vyvolaného výbuchem elektrického transformátoru uhořelo 116 lidí.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.