Ilustrační FOTO - Haló noviny

Kvitová bude v Dubaji hrát o titul a pozici dvojky

Tenistku Petru Kvitovou na turnaji v Dubaji čeká třetí letošní finále. O druhý titul v sezoně a celkově 27. v kariéře se od 16:00 utká se Švýcarkou Belindou Bencicovou, kterou ve všech třech dosavadních vzájemných zápasech porazila.

Vedle trofeje bude česká tenistka hrát i o návrat na druhé místo světového žebříčku. Za Japonku Naomi Ósakaovou, s níž prohrála finále na Australian Open, se posune, pokud v Dubaji získá podruhé po šesti letech titul. Bencicová si účastí ve finále zajistila návrat do elitní třicítky.

Dvojnásobná wimbledonská šampionka Kvitová navíc může ziskem 27. titulu vyrovnat Hanu Mandlíkovou. Lepší z českých tenistek už je pouze nedostižná Martina Navrátilová se 167 triumfy.

Osmadvacetiletá Kvitová do finále postoupila po třísetové bitvě se Sie Šu-wej z Tchaj-wanu. Bencicová vyřadila obhájkyni trofeje z poslední dvou let Elinu Svitolinovou z Ukrajiny rovněž ve třech setech.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.3, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.