Ilustrační FOTO - Haló noviny

Němci standardy stanoví sami

Německo bude o bezpečnosti v souvislosti s čínskou firmou Huawei se Spojenými státy mluvit. Bezpečnostní standardy si ale stanoví vlastní, řekla v Berlíně německá kancléřka Angela Merkelová.

Washington na Berlín tlačí, aby znemožnil čínským firmám podílet se na výstavbě komunikačních sítí páté generace (5G). Jinak hrozí omezením výměny zpravodajských informací. »Pro spolkovou vládu je bezpečnost - při výstavbě sítě 5G, ale i jinde v digitální oblasti - velmi důležitou hodnotou. Proto si pro sebe definujeme naše standardy,« zdůraznila Merkelová, jejíž vláda zatím definitivně nerozhodla, zda se Huawei bude moci výstavby sítě 5G zúčastnit. Zatím se zdá, že firmu nevyloučí přímo, stanoví ale přísná bezpečnostní pravidla.

V případě Německa je to podle všeho poprvé, co Washington nějakou zemi výslovně varoval, že odmítnutí vyloučit Huawei z tendru na stavbu sítě 5G bude mít dopad na bezpečnostní spolupráci s Washingtonem.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 6 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.